Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Olyanok válaszát várom, akik...

Olyanok válaszát várom, akik használtak Lenovo Ideapad B590 típusú notebookot. Részletek az apróbetűben, de a kérdés: biztosan teszi e a dolgát ez a cucc?

Figyelt kérdés

Tapasztalatokat várnék, és véleményeket.


Ami fontos: driverek rendes működése, ne legyenek idegesítő hibák. Jelenleg egy Z510-em van, és borzalmas dolgokat produkál. B590-re szeretném lecserélni, bízva abban, hogy nem kerget az őrületbe. Szóval a kérdés: biztosan teszi e a dolgát ez a cucc?



2014. júl. 28. 10:20
 1/2 Lajtai László ***** válasza:
Szia. Érdekelne hogy mik azok a borzalmas dolgok? A B590 egy megbízható laptop, de egy ssd nem árt, minden laptopba érdemes cserélni.
2014. júl. 28. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Már régi a cucc, de elmesélem :) Már eladtam egyébként, mert nagyon elegem volt belőle. Szerencsére az utazgatással is felhagyhattam, úgyhogy asztali gépre váltottam. Érdekes módon ennek semmi hülyesége nincs :D


Hibalista:

- egyik billentyű majdnem a kezdetektől lötyögött, de le sosem esett (magyar garancia miatt nem gariztattam soha, mert féltettem) :D

- windows 7-nél egy külön boxmeccs volt az usb driverek beszerzése (gyártói honlapon lévő szart sem ért)

- a ventilátor dedikált gpu igényes alkalmazás után nem állt le, csak, ha megnyitottam a speedfant, vagy a cpu-z programot (ezeket csak és kizárólat ezért telepítettem fel, a speedfan később valami okból kifolyólag megszűnt működni)

- biosban próbáltam jelszót beállítani, de folyamatosan úgy érzékelte, mintha egy gomb be lenne ragadva, és teleírta a "szövegdobozt", aztán csak sípolt, mint az állat. Ha elmentettem volna, és megszűnt volna a probléma, soha többé nem használhatom a gépet :D

- szintén bios probléma, amíg nem állítottam át az FN gombok működését (hogy ne a spéci funkciók legyenek az elsődlegesek az f1, f2 stb gombokon), addig mindig kb huszadjára sikerült csak belépnem a biosba


Most hirtelen semmi más nem jut eszembe, a fentiekre soha nem találtam normális magyarázatot, mind olyan idegesítő baromság, amitől csak 40-nel megnőtt mindig a vérnyomásom, bár rutinfeladatokban nem korlátozott, mégis az őrületbe kergetett. Ez volt az első laptopom életemben, amit nem szerettem. Csalódtam a Lenovo-ban. (Ettől függetlenül most is Lenovo laptopom van második gépnek, de az egy Thinkpad, teljesen más kategória, valamint elvárásom sincs sok egy "második" géppel szemben.)

2015. jún. 17. 08:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!