Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Aktív hubal lehet egyszerre...

Aktív hubal lehet egyszerre tölteni egy tabletet és más perifériákat használni?

Figyelt kérdés
A perifériák egy billentyűzet illetve egy külső merevlemez lenne, lehetőleg egyszerre.

2014. aug. 2. 17:34
 1/4 anonim ***** válasza:

Aktív, azaz külső áramforrással rendelkezik.

Ezek nem a gazda eszköz ágát osztja szét, hanem saját áram ellátást biztosít, így egyszerre több nagyobb fogyasztású eszköz köthető rá.

2014. aug. 2. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
az világos, hogy így több eszközt lehet rákötni amik nem a tabról fogják kapni az áramot, ami már fél siker, mert így nem azt merítik de a "gazda eszköz" kap áramot? Mert normál esetben nem látom miért ne lehetne ezt is megoldani, mivel ha jól tudom külön "csatlakozókon" megy az adat és az áram.
2014. aug. 2. 18:00
 3/4 anonim ***** válasza:

Ebbe a módba az se biztos, hogy maga a hubra csatlakoztatott eszközöket fogja tudni kezelni a táblagép.

Ha csak 1 eszközt szeretnél rácsatlakoztatni, egyszerűbb lenne egy Y kábellel megoldani amit egy USB -s adapter táplálna.

2014. aug. 2. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

OTG-nek más a bekötése, fogalmam sincs, hogy azon visszalehet-e egyáltalán küldeni tápellátást. Viszont amit az előző írt, egy Y kábellel lehetséges, aminek az egyik végén microUSB csatlakozó van, ez megy a tabletbe, az Y két ágán pedig egy USB-OTG és egy normál USB amire meg tápot adsz, nem érdemes az aktív hubba dugni, hacsak annak nem adsz legalább 4A-t.

Aktív HUB visszafelé nem táplál, szóval az osztandó felé nem folyik áram, csak az osztott aljzatokra ad tápellátást.

Ilyen Y kábelt már kerestem több kérdezőnek is, magyar boltban nem találtam, ebay-en pedig nem igazán volt egyértelmű, hogy funkciójában az, amire én gondolok.


Egyébként ezért is jó, ha DC csatlakozós a töltője egy tabletnek, mert ilyen gond nincs, viszont ezt a lehetőséget rendszerint szidni szokták mert így kevésbé univerzális a történet, nekik azt kívánom, hogy legalább egyszer kerüljenek olyan helyzetbe, mint te.

Ha esetleg ezt az egész dróterdőt TV-re akarnád rákötni, akkor inkább ajánlanék egy androidos miniPC-t.

2014. aug. 3. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!