Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Milyen gepet ajanlotok program...

Milyen gepet ajanlotok programozashoz? Amd vagy intel? Elsosorban programozas, masodban meg jatek (bocsi az ekezetert es elirasert csak telorol vagyok )

Figyelt kérdés

2014. aug. 4. 23:29
 1/4 anonim ***** válasza:
Attól függ mire van pénzed. Ha elsősorban programozás, akkor szerintem AMD, mert az olcsóbb.
2014. aug. 4. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Attól függ, hogy mit csinálsz, de pl. engem érdekel az AMD HSA úgyhogy egy A10-et vennék - ha nem lenne már otthon egy. Virtuális gépek futtatásához és többszálas dolgok teszteléséhez sokkal kényelmesebb az AMD sok magja, ezért most FX-8350 a fő gépem. AMD előnye az is, hogy bármilyen processzort veszel az adott generációból, minden feature-t be lesz rajta kapcsolva. A legkisebben is. Ezzel szemben Intel egyik nagyon idegesítő szokása, hogy a különböző áru processzorain különböző dolgokat letiltogat.


A leggyorsabb (és legdrágább) x64 processzort viszont Intel gyártja, tehát ha nagy projektet fordítasz napi szinten a saját gépeden, vagy indítasz újra százszor egy Java alkalmazásszervert, akkor az fontos szempont.

2014. aug. 5. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Programozashoz minimum egy i5 jobb esetbe i7 kell! Mennyi penzed van ra?
2014. aug. 5. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Ha a "programozás" alatt c++ t értessz akkor szerintem egy a10 es AMD a legújabb szériábol elég jó int. vidikarival játékra is megfelel ráadásul jövőképes persze FM2+ foglalat :D .
2014. aug. 6. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!