Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Használt netbookot hol érdemes...

Használt netbookot hol érdemes eladni?

Figyelt kérdés
Van egy alig használt tartalékgépem, amitől megválnék. Hova érdemes BP-n belül vinni, ahol reális árat adnak érte, és nem vernek át sem pénzben, sem az üzletközés során? (Jó, nyilván ritka, hogy hamis készpénzt adnak, de ki tudja...) Illetve aki csinált már ilyet, egy másfél éves, tökéletes állapotban lévő gép az eredeti ár hányadrészéért mehet el?

2014. aug. 7. 23:08
 1/8 anonim ***** válasza:
Kérdés milyen típusú, amúgy hardveraprón el tudod passzolni.
2014. aug. 7. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Szerintem hardverapro.hu-n próbáld meg eladni. Szervizekben nem adnak érte annyit, mint amennyit ér, mert nekik is kell a haszon.
2014. aug. 7. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Körbenézegettem az oldalon. Nagyon hasonló a gép ehhez:


[link]


A HDD valamivel nagyobb, mint ennek a gépnek, és adnék hozzá eredeti win7 oprendszert is, de az német. Gondolom akkor olyan 50-55 ezret lehet kérni érte? (Feltéve, hogy ez reálsi ajánlat)

2014. aug. 7. 23:24
 4/8 anonim ***** válasza:
Én mondjuk soknak érzem érte azt a pénzt, de próba szerencsére felkereshetsz 1-2 használt üzletet, hogy mondjanak rá egy árat.
2014. aug. 7. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Szerintem az a hirdetés kicsit túl van árazva, lehet, hogy ő is úgy van vele, hogy majd úgyis alkudnak belőle. Max 40-45 inkább - de örülj annak is, ha egyáltalán el tudod adni, senki nem keres ma már netbookot - mondhatni megbukott a koncepció. Egyébként nem biztos, hogy jó ómen az, hogy nem volt használva a gép, mert az akksinak nem tesz túl jót a huzamosabb ideig történő állás (Li-ionnak sem).
2014. aug. 7. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Volt használva, csak nem olyan sokat. Az aksija bőven bír három és fél órát üzemben. Különben azért gondoltam nagyobb árat, mert egy eredeti win7 önmagában nem kevés pénz.


De üzletben szeretném leginkább eladni, nem neten keresztül. Nem tud valaki jó üzletet?

2014. aug. 8. 00:02
 7/8 anonim ***** válasza:
A win7 használt értéke nagyjából 0, azaz nulla forint, mivel bárki ingyen letölti.
2014. aug. 8. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

A német Ebay-en anno úgy szoktam volt a reális árat felmérni, hogy a keresésnél kiválasztottam a "csak lezárult aukciók" (v. ilyesmi) pipát, aminek hatására is megmutatta az adatbázis, hogy végül mennyiért mentek el a föltett cuccok (amire éppen rákerestem).

Azt gondolom a Vateránál is lehet ilyen, az egész annyira hasonló (talán a szoftver is ugyanaz?). (Ebay-en ezt a részletes keresést csak bejelentkezés után lehetett kiválasztani).

2014. aug. 8. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!