Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Meddig kéne felhúzni egy...

Meddig kéne felhúzni egy 760K-t hogy kihajtson egy r9 280-at (x nélküli) és ha mondjuk ez nem lehetséges akkor valahogy megoldható hogy lekorlátozzam a VGA-t?

Figyelt kérdés
azért lekorlátozni hogy ugye ne legyen proci limitem :D nem tudom hogy az miért rossz de ha az akkor ne legyen szóval ez valahogy megoldható ? az alaplapom : Asrock FM2A88X EXTREME4+ alaplap proci hűtőt meg most akarok nézni és ezt ajánlották : Artic Freezer 13 CO processzor hűtő

2014. aug. 9. 16:30
 1/8 anonim ***** válasza:
Ameddig csak lehet. Húzd a maximumra, amit stabilan elbír. A videokártyát lekorlátozni meg nem érdemes. Nem annyira rossz a processzorlimit, maga a limit "megoldja" a videokártya lekorlátozását.
2014. aug. 9. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
sok helyet azt írják hogy 4,6 GHz-ra lehet húzni stabilan kb akkor nagy limitem lenne ? és jó lesz ez a proci hűtő ?
2014. aug. 9. 16:39
 3/8 BM-Striker ***** válasza:

Freezer 13 CO nem jó, legalább is az árához képest.


Milyen házad van?


Az a fontos, hogy mennyi az FPS, nem az, hogy mekkora a limited.

2014. aug. 9. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

15:55-kor kérdeztél rá milyen lapot vegyél:

http://www.gyakorikerdesek.hu/szamitastechnika__hardverek__5..

, és 16.30-kor már meg is vetted az ajánlottat?

Szombaton?


:))))

2014. aug. 9. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
nem de ha úgy írom hogy nincsen meg akkor az elkövetkezendő 6 komment az lett volna hogy h97-es lapot ! pentium g 3420-at vegyek mert az sokkal jobb
2014. aug. 9. 22:31
 6/8 BM-Striker ***** válasza:
Ha normálisan karod húzni e 760k-t, akkor legalább 12cm-es hűtő kell, mint pl a Thermalaright Macho 120.
2014. aug. 10. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Jobb a 12 cm-es hűtő - feltéve ha befér a házadba. 16 cm magasak szoktak lenni, a kisebb házakba nem mennek bele. Először ki is próbálhatod milyen az új konfigurációval játszani, egyáltalán nem biztos, hogy szükségét érzed a húzásnak. Én nem játszok sokat, de véletlen pont a játékgépnek van a leggyengébb procija itthon (egy lassabb 4 magos Phenom), nem zavar egyáltalán.
2014. aug. 10. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

3,8 GHz-az alap órajele a 760K-nak

Nem elég ez mindenre? Szerintem is felesleges húzni, max. 4,1-ig fogod tudni húzni úgy hogy stabil is maradjon. Ez nem sok emelés, és teljesen felesleges is.


Mit akarsz te? Felhúzni egy procit ....vagy lekorlátozni egy videokártyát??

Lekorlátozni valamit? Ilyenről még nem hallottam....

Azzal tisztában vagy, hogy ha valamit korlátozol azzal valamit gátolsz? Egy 60.000 Ft-os videokártyát le akarsz korlátozni egy 40.000-es szintjére és úgy használni? :) vagy hogy kell ezt érteni? Akkor miért nem vettél mindjárt csak egy 40.000-es kártyát?

Szerintem valaki telebeszélte a fejed, vagy te magad vagy egy kicsit paranoiás ezzel a CPU limit, vga limit esetekkel. Gondolom még soha nem találkoztál ezekkel a dolgokkal, de hidd el ha nem érdekel a dolog ,és nem vagy a kákán is csomót kereső ember és fps vadász ,akkor nem is fogsz.


Mivel a számítástechnika évek óta csak fejlődik, évek óta gyorsabb és jobb hardvereket gyártanak és éve óta a programok is gyorsabb és jobb számítógépeket kívánnak ezért nem gondolhatod komolyan azt, hogy valamit is lekorlátozol, visszaveszel a teljesítményéből :))


Itt egy videó, amiben játékok alatt próbálnak ki egy i5 4670K-t és egy AMD 750K-t három árkategóriájú videokártyával: egy 30.000-es, egy 65.000-es és egy 150.000-es videokártyával.


https://www.youtube.com/watch?v=qIT9uLDjZcg


Látható hogy az olcsó kártyával mindkét proci egyformán teljesít, míg a nagyon drága kártyával az i5 több fps-t tud felmutatni. Erre mondják , hogy arányosan kell megválasztani a rendszert, játékra nem veszünk 20.000-es proci mellé 150.000 Ft-os videokártyát, és 90.000 Ft-os proci mellé 20.000Ft.os videokártyát.

Az Intel a g3258-as proci kiadásával meg is cáfolta az első állítást: "nem veszünk 20.000-es proci mellé 150.000 Ft-os videokártyát". Olcsó, egy jó alaplappal jól húzható proci minden videokártya mellé ajánlható.

http://www.youtube.com/watch?v=lUlS5Q7tEJI

[link]

A második állítás viszont megállja a helyét, még nem adtak ki olyan olcsó 20.000-es videokártyát ami annyira tuningolható lenne, hogy kapj belőle egy 60.000-es kártyát...hiába teszel mellé 90.000 Ft-os procit...

http://www.gyakorikerdesek.hu/szamitastechnika__hardverek__5..


Szóval nyugodj meg, nem kell félned cpu limittől, nem kell félned vga limittől, ne is törődj ezekkel, ez a gép nagyjából arányos. Meg ne halljam a lekorlátozás szót, verd ki a fejedből hacsak nem visszafele mész az időben...


A procit feljebb-húzhatod, szerintem változást nem fogsz látni.

2014. aug. 10. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!