Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Nem indul a gépenm miután új...

Nem indul a gépenm miután új videókártyát telepítetem, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Az előző konfigom:

Táp: Point of view Black diamond

Alaplap: gigabyte 970a-ds3p

Videókártya: Gainward gts 450

Proceszor: amd fx 8320

2db 1 tb hdd 1db 0.5 tb hdd

Ram: 2x4 gb

A 450 gts-t kicseréltem egy radeon r9 270x double-x-re és a gép szimplán nem kap áramot. Az új videókártyát használtan vettem, csak maga a vidi karit kaptam, így a táp eredeti tápkábeleivel köttötem be a tápba az új videókártyát, így nem tudom hogy azok jók e.



2014. aug. 9. 21:21
 1/6 anonim ***** válasza:

Gondolom előtte áramtalanítottál. (Én már raktam be kártyát áram alatt... Ne próbáld ki...)


Gondolom mindkét 6-pins PCI-E csatlakozót rádugtad.


Gondolom visszadugtad, bekapcsoltad a tápot a beszerelés után. (Én egyszer elfelejtettem... A vér meghűlt bennem, mert azt hittem elrontottam valamit.)


Gondolom a ledek világítanak a csatlakozóknál. (Bocs, lehet, hogy nincsenek is ledek, nekem is R9 270X van, de az ASUS - ott van két led, ami zölden világít, ha minden oké.)



A régi kártyával még megy a gép? Akkor az "új" kártya rossz...

2014. aug. 9. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Kössz a válaszodat, én csak egy pcie 6 pines csatlakozót látok és akárhogy keresem nem találok többet. Azonkívül nem világít semmi, mivel nem megy áram semmibe
2014. aug. 10. 08:48
 3/6 anonim ***** válasza:

Valami nem stimmel. Az R9 270x kártyáknak 2X6pin tápcsatlakozásuk van. A sima R9 270-nek van 1.

(Nem világos melyik ez a "radeon r9 270x double-x".

Találtan olyat, hogy "SAPPHIRE DUAL-X R9 270X 2GB GDDR5 OC WITH BOOST"

[link]


meg olyat, hogy "XFX Radeon R9 270X Black Double Edition 2GB"

[link]

Mindkettőnek 2x6pin tápcsatija van.

"double-x"-t nem találtam.


De nem ez a fő probléma.

Megnézted, hogy a régi GTS 450-nel működik-e a gép?

Ha azzal sem, akkor nagy a baj, ha azzal működik, úgy a használtan vett kártyád rossz.


A tápod hány wattos? Ha a 400W-os verzió, az lehet, hogy kevés egy 270X-hez. (A hivatalos TDP 180 watt, a 400 wattos POW BD táp egyik ágon épp 180 wattot, a másikon csupán 168 wattot ad le.)

2014. aug. 10. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
bocsi elfelejtetem mondani hogy sapphire-ról beszélünk. Ezek szerint nem 270x-et, hanem 270-et kaptam. Remélem nem nagy a külömbség. A 450 gts-em működik viszont. Kösszi a választ.
2014. aug. 10. 12:33
 5/6 anonim ***** válasza:
A régi divert ugye leszedted gondolom :P esetleg ragd újra a géped lehet a windows nem ismeri fel :P
2014. aug. 11. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Nem kap áramot a gépem, szóval a windowsnak eséje sincsen felismerni
2014. aug. 11. 08:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!