Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Milyen laptopot vegyek?...

Milyen laptopot vegyek? Programozásra kéne elsősorban! 1. AMD vagy Intel cpu-s! 2. Márka és típus! És olyan oldal kéne nekem ahol op nélkül lehet kapni laptop-okat!

Figyelt kérdés
2014. aug. 10. 13:19
 1/6 anonim ***** válasza:
Van egy klasszikus legenda, miszerint programozók mindig Intelt vesznek. Nem tudom, hogy van-e alapja, ha igen, max. a hőskorból, de ilyen célra ma már egy Celeron/Pentium is elég, meg szerintem AMD sem rosszabb semmivel, de inkább arra törekedj, hogy az összeszerelési minőség és a ház jó anyagokból készült legyen.
2014. aug. 10. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Mennyiből kell?
2014. aug. 10. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Az #1-ső hozzászóló véleményéhez csak annyit, hogy...


1.: programozni akármilyen gépen lehet, amely megfelel a Neumann-elveknek... :-) Pl. A Commodore gépeket is lehetett programozni, pedig abban nem Intel processzorok voltak... :-)


2.: éppenhogy aki programozásra is használja a gépet, annak nem mindegy, hogy milyen erős a gépe... ...persze ha Te olyan programok elkészítésére gondolsz, ahol 2D-ben készítünk egy amőbát vagy aknakeresőt, ahhoz valóban elég egy 286-os is... :-)


3.: Nekem, amikor a Commodor időszak végetért, csak az első gépem volt Inter-processzoros, a többi mind AMD-s volt... ...semelyikkel nem volt gondom... :-)


4.: Jaaa és nekem az életem a programozás, és ha már lefordítasz egy komolyabb OpenGL-es, vagy Direct3D-s programot, nos ahhoz sajnos már nem elég egy Celeron... :-)


5.: ...és a programokat mindig sokkal erőssebb gépeken fejlesztik, mint amire szánják... ...pl. a jól ismert Lsat Ninja Commodore 64-es játékot is IBM gépeken fejlesztették... :-)

2014. aug. 10. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
0%

Akkor a mai gépeken ne akarjon senki progamozni, mert ezek a gépek már úgy 10 éve nem felelnek meg a Neumanni-architektúrának (már nincs szinte sehol soros végrehajtás, mindenhol minimum 2 mag/szál, azaz párhuzamos). :-)

Egy programozó meg valószínűleg nem tesz fel olyan kérdést, hogy milyen gép kell neki programozni, ahogy a kőműves sem kérdezi, hogy milyen vésőre meg kalapácsra van szüksége. Nyílánvalóan csupán programozó-palántáról van szó, az ő kezdeti lépéseihez meg bőven elég egy olcsó notebook is. Igen, az egyetemen is mutogatnak nekik 3D tervezői környezeteket (csakhogy lássanak ilyet is), de az elkövetkezendő 4-5 évben amíg egy notebook használati ideje tart, nem valószínű, hogy játékot fog progamozni a drága.

2014. aug. 10. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Nem tesz fel olyan kérdést ? HA van jogosítványod akkor már nem teszel fel olyan kérdést hogy milyen autót vagy motort vegyél? Kicsit logikátlan amit állítasz !
2014. aug. 10. 14:26
 6/6 anonim ***** válasza:
A jogosítvány egy papír ami bizonyos típusú közlekdésre jogosít fel, a programozás meg egy szakma - a hivatásos sofőr valóban nem tesz fel olyan kérdést, hogy milyen autót vegyen. Ugyanígy egy programozótól (már nem olyantól aki csak OKJ-t végzett) szerintem elvárható, hogy alapszinten tisztában legyen azzal, hogy milyen hardverkörnyezet szükséges az ő általa használt programok futtatásához és esetleg azt közölje.
2014. aug. 10. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!