Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Miért indul újra a számítógépe...

Miért indul újra a számítógépem játékok közben?

Figyelt kérdés

A fent említett problémám lenne,tudom már tele van ez az oldal az ilyen kérdésekkel de én konkrét megoldást szeretnék mielőtt beleölnék még több pénz a számítógépemben.

A számítógépem paraméterei:

CPU: AMD FX-6100 (3,5 Ghz)

VGA: SAPPHIRE RADEON HD 7870

Alaplap: Asus M5A97 R2.0 Evo

RAM: Corsair CMV4GX3M1A1333C9 2x4


A probléma télen kezdődött addig semmi gond nem volt a rendszer stabilitásával.

Pont most frissítettem volna a windows élményindexet amikor leállt,gondolkozom azon is,hogy esetleg amiket frissített volna azzal lehet a hiba? (Videokártyámat már legaranciáztattam és nem észleltek hibát)

A játékoknál egy kivétel van a League of Legends habár annál is szokott néha rosszalkodni amikor a töltőképernyőről belépek a játékba és újraindul de nem olyan sűrű mint más játékoknál,hogy belépek és 1-2 msp után már kezdődik a baj...

A minap elővettem gyerekorom kedvenc játékát a Heroes of Might and Magic sorozatot és azoknál is újraindul,nem osonhatunk el a részletek mellet,hogy ez már nem egy mai játék.

Már nem tudom mi tévő legyek.Táp cserét is ajánlottak már de először szeretnék egy megindokolt alapot,hogy tényleg ez a baja mivel nem szeretnék beleölni fölöslegesen megint pénz.

Válaszokat előre is köszönöm!



2014. aug. 10. 13:38
 1/10 anonim ***** válasza:
Tápod típusa?
2014. aug. 10. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Áh bocsánat azt elfejeltettem.

chieftec ctg-500-80p

2014. aug. 10. 13:41
 3/10 anonim ***** válasza:

Milyen hűtő van a processzorodon?


Hány fokos a CPU-d?


Hány fokos a GPU-d?

2014. aug. 10. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Szerintem a védelem kapcsolja le a gépet,valami eléri a megengedett max hőmérsékletet! Pl a processzor vagy a VGA!
2014. aug. 10. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Hűtő: cooler master hyper 212 evo


Alap hőfokokat tudok csak mondani:

CPU: 41 °C

GPU: 42 °C


Hát nem tudom mivel esélye nincs szerintem felmelegedni 1-2 másodperc alatt,hogy az lehessen a probléma.

2014. aug. 10. 13:59
 6/10 Gábor_79 ***** válasza:
Akkor valószínű nem hőmérsékleti gond. Szintetikus terheléssel is lekapcsol? Az lenne az ideális, ha csere hardverekkel le tudnád tesztelni egyenként a dolgokat. Úgy kiderülne a baj okozója. A táp vagy alaplap lesz. Hibaüzenetet nem is kaptál egyszer sem?
2014. aug. 10. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Nem kapcsol le csak akkor ha megpróbálom terhelni.Hibaüzeneteket nem kaptam soha.Az alaplapot tavaly vásároltam és azelőtt is voltak ilyen hibák azért is cseréltem több hardvert és vettem cpu hűtőt.Most is előjött a probléma akkor én is gyanítom,hogy táp probléma lehet mivel már többen mondták,hogy az lehet a hiba.
2014. aug. 10. 14:38
 8/10 anonim ***** válasza:
a processzor kb 1 másodperc alatt fel tud ugrani 80 fokra, lehetséges, hogy ez a probléma. töltsd le az aida64 nevű programot, ott van egy ilyen, hogy Eszközök->Rendszer stabilitásteszt, ez mutatja a grafikonon a hőfokokat, és terhelni is tudod a processzort. Ehhez csak a stress FPU-t jelöld ki bal felül és nyomj egy startot bal alul. Ha a gép szinte azonnal újraindul és a hőmérséklet is felmet kb 70-80 fölé akkor valószínüleg ez a baj. Könnyen orvosolható, azzal hogy a proceszor hűtő alatti hővezető pasztát kicseréled (pár ezer forint max). Ha ez után is magasak a hőmérsékletek akkor vagy új hűtő, vagy további problémák keresése
2014. aug. 10. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
előző vagyok, először ajánlok egy takarítást a gépben
2014. aug. 10. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

46°C-50°C fokig megy fel stabilitás stresszel szóval nem hiszem,hogy a proci a ludas.

Már kitakarítottam.

2014. aug. 10. 18:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!