Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Hogyan tudom megnezni h az...

Hogyan tudom megnezni h az alaplapon kap e áramot? Lent

Figyelt kérdés

Vettem egy új gephazat, ma jott meg, szerelem be a komponenseket de beszerelt állapotban mar nem akart bekapcsolni. A tap mukodik, van egy masik tapom, azzal is kipróbáltam, azzal se kapcsol be. A tapnal tudom h van olyan lehetőség h ha a zold es egy fekete kábelt rövidre zarom akkor bekapcsol a tap. Alaplapnal hogy lehet megnezni h mukodik e? Semmilyen led nincs rajta...

Asrock 970 extreme 3, fsp 460-60hcn, fx 6100, hd7770

Könyörgöm valaki segítsen mert mar a sírás keringet. Nem egyszer szereltem szet/ossze gepet, nem tudom mi lehet a problema...


2014. aug. 11. 19:55
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Megvan, tuti h el van romolva az alaplap, ugyanis egy 3 pines ventit leszedtem, atalakitottam molexra es elinditottam a tápot, hdd, tap, venti bekapcsolt, most mar csak a VGA ra kene rájönni valahogy hogy mukodik e, tipp? Hogyan lehet ha nincs mas lapom amibe bele tegyem? Illetve a 8 pines csatira gyanakszom, azt hogy lehet tesztelni, hogy megy e belole áram? Nincs fázis ceruzam :/
2014. aug. 11. 20:06
 2/11 anonim ***** válasza:
Figyelj oda a kábelek, vezetékek pontos helyre való illesztésére. Aztán a tápból kijövő kétféle kábelt is be kell dugni a megfelelő helyre. Van egy 4 tűs is, azt is bedugtad?
2014. aug. 11. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Fázisceruzával egyenáramot nem tudsz tesztelni!
2014. aug. 11. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

ha nincs beszerelve a gép a házba akkor elindul, megy?

ha beszereled a házba akkor meg nem?


beszereléskor használsz az alaplap és a ház között távtartókat???

2014. aug. 11. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Utolso sorom az az, hogy nem eloszor szerelek gepet, nem vagyok laikus. Szoval kábeleket jo helyre dugtam, tavtartokat hasznalok. Gephazzal nincs gond, mielott a Power gombra gyanakodtal, hogy jo e, azt is ki probaltam, hogy egy masik Power gombot kotok be, ugyse kapcsolt be.
2014. aug. 11. 20:32
 6/11 anonim ***** válasza:

"Vettem egy új gephazat, ma jott meg, szerelem be a komponenseket de beszerelt állapotban mar nem akart bekapcsolni"

Sajnos nekem ebből az derült ki, hogy kicserélted a számítógéped házát.

Tehát megkérdem :

Csak egy házat cseréltél ?


a gép komplett belső alkatrészei eddig egy másik házban kifogástalanul működtek?


Vagy ez a gép még teljesen új és soha nem volt még bekapcsolva?


Nos én kipróbálnám először "házon kívül" összerakni minimális alkatrészekkel. Se winyó , se cd olvasó.

Egy memória modullal. Azt is cserélgetve.

"Alaplapnal hogy lehet megnezni h mukodik e?"

Sehonnan. Vagy csipog a Speaker valami hibát, vagy nem.

Kössél rá Speakert is.

Ha végképp nem indul be, akkor BIOS reset.

Ha az sem oldja meg akkor .....lapcsere

2014. aug. 11. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Csak gépház, az alkatrészek masik házban voltak es működtek. Lehet el basztam volna valamit? Elrontottam a gepet? Eddig is én tettem ossze sajat kezuleg a gepeim es eddig nem csesztem el semmit. Most pedig valamit nagyon... égett szag illetve nyom nincs a lapon. Garanciás, szoval bekuldom megnezetni. De ez akkor is vicces hogy egyik pillanatról a másikra elromlott, mit tudhattam elbaszni rajta?
2014. aug. 11. 21:18
 8/11 anonim ***** válasza:
Nem micro ATX-re voltak szerelve alapból a távtartók? Mert gyakran így szállnak el az ATX lapok, ha a tulaj nem figyel.
2014. aug. 11. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Ha mikro atx re lett volna szerelve akkor ra se tudtam volna csavarogni. Amugy megvan a baj, kontaktos volt, valahol érintkezett a lap meg a haz, gondolom a tavtartoknal, mert csak ott tud..., ezustozott a tavtarto... En szigeteltem egy szivacs réteggel, szal a lap es haz között van egy műanyag szivacs vagy minek mondjam, amibe be volt csomagolva az alaplapon... Na azt rátettem a tavtartok tetejére, es ugy csavaroztam oda a lapot.. Most mukodik, de ilyet nem hallottam meg... Egy masik zalman z11 es tulajnal is ez volt a problema, o mondta h mit tegyek.
2014. aug. 12. 06:01
 10/11 anonim ***** válasza:
Érdekes nekem Zalman Z9 Plus van, ott nem volt gond.
2014. aug. 12. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!