Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Miért nem tudom partícionálni...

Miért nem tudom partícionálni a merevlemezem, talán elromlott?

Figyelt kérdés
Nos van egy több éves Samsung HD501LJ merevlemezem, ami két részre volt partícionálva és megtelt a rendszerpartícióm, ezért a lemezkezelővel levettem a d-ből hogy hozzáadjam a c-hez, de nem engedi a kiterjesztést egyik partíciómnál sem szóval a levett mennyiséget nem tudom hozzáadni sem a c-hez sem a d-hez... mi baja lehet? próbáltam win8 alatt a lemezkezelővel és win7 alatt a lemezkezelővel és az ingyenes easus partition managerrel is mindkét rendszeren valamint rendszertelepítéskor sem engedi a már leválasztott részt hozzáadni egy másikhoz... sehogy sem akar jó lenni... mi baja lehet?

2014. aug. 16. 10:00
 1/7 anonim ***** válasza:
A rendszerpartíció a lemez elején van, a hozzáadni kívánt üres terület pedig a lemez végén. A közepén (részben ide menne a kiterjesztett C partíció) meg ott a D partíció teli adatokkal. Amíg az ott van, addig nem lehet kiterjeszteni a C partíciót. Azthiszem létezik olyan program ami így megoldja, de a gyorsabb és biztonságosabb módszer a D partíció adatainak másik merevlemezre mentése, a partíció törlése, a C partíció kiterjesztése (így már menni fog). Ezután a D partíció létrehozása majd az adatok visszamásolása. Nem merevlemez hiba, ez a dolog így működik. Nem lehet egy lemez elején és végén lévő területet egy partícióba foglalni.
2014. aug. 16. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
na de külön partícióként meg létre tudom hozni. csak egybe nem tudom tenni sehoygsem
2014. aug. 16. 18:00
 3/7 anonim ***** válasza:
Amíg az egyesítendő terület egyik része a lemez elején, míg a másik a lemez végén van, nem fog menni. Ha küldesz a lemezkezelőről képet, meg fogom tudni mondani megoldható-e a dolog lemezen belül, vagy mindenképpen kell egy másik merevlemez a művelet idejére.
2014. aug. 16. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

a C és a D kötetet kellene egyesíteni, de sehogy sem megy még teljes rendszer újra tétellel sem... továbbzsugorítani engedné, de kiterjeszteni egyiket sem... pedig mindig így szoktam partícionálni és még sosem adódott ilyen problémám.. formázni és betűjelet módosítani engedi de egybeolvasztani nem...:


[link]

2014. aug. 16. 18:35
 5/7 anonim ***** válasza:

De nagy zűrzavar van itt. Úgy látom több mint 30 GB hely van a C meghajtón. Nyilván mert újratelepítetted... De miért ha nem értesz hozzá? Mondtam, a D meghajtó fizikailag a lemez elején van, a C meg a lemez végén (illetve előbb még fordított felállás volt). Egymás mellett kell, hogy legyenek, sőt nem mindegy milyen sorrendben. Előszőr a C, aztán amit hozzá akarsz adni.

Az már megint más kérdés, hogy a lemez a végefelé egyre lassabb, de meg odatelepítetted a rendszert aminek kellene a sebesség.

Lássuk: ha már úgy is telepítős kedvedben vagy, telepítsd újra a rendszert ezúttal a D meghajtóra. Sőt, telepítéskor ne is betűk, hanem méret alapján azonosíts. Még a lemezkezelőben vond össze a D-t az előtte lévő üres hellyel (D partíció törlés, majd új létrehozása). Ezután mehet a D-re a Windows. Még véletlenül sem arra a meghajtóra telepítsd, amelyik 53,95 GB méretű. Azzal, hogy ugyanoda telepíted ahol most van, nem sokra mész. Ezután a Windows-ból... ne csinálj semmit. Sok az adat, kell egy másik lemez amire le tudod menteni az E meghajtó teljes tartalmát. Aztán ha törlöd az E partíciót, ki tudod terjeszteni a C meghajtót amekkorára szeretnéd. A megmaradt területen létrehozol egy partíciót (ez lesz a D) erre vissza tudod másolni az adataid. Bonyolult ugye?

Vannak programok, talán meg lehetne oldani máshogy is, de azokhoz nem értek és az adatbiztonságot sem én, sem a programok nem tudják garantálni.

2014. aug. 16. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Érteni értek hozzá... kb 5 éve hogy megvettem a gépet vagyis azt amiben az a merevlemez van, azóta a most c ként jelölt lemezre tettem mindig a windowst, volt már olyan hogy kiterjesztettem, meg levettem belőle de eddig nem volt semmi baj, a másik meg hogy most hogy levettem az e ként jelöltből a d-t a d-t sem az e-hez sem a c-hez nem tudom hozzátenni...:/ és mit csináljak ha leszedek róla mindent majd teljesen újra rakom és úgy sem jó?
2014. aug. 16. 19:58
 7/7 anonim ***** válasza:

Az, hogy meg tudod csinálni, nem jelenti, hogy értesz hozzá. Látod, jött egy kis probléma és már nem sikerült. Meg ha értenél hozzá, nem tetted volna fel az utolsó kérdésed.

Mielőtt leformázod az egész merevlemezt, minden mindegy alapon megpróbálhatnád az Easus-al megcsinálni. Vagy ha gondolod, távvezérléssel megpróbálom én. Beállítani és elindítani 10 perc, de még megcsinálja, hosszú ideig fog tartani, több óráig, ha nem fél-egy napig. Az más kérdés, hogy lehet nem is lehet a rendszerpartíciót a rendszer alól áthelyezgetni, ekkor aligha kerülhető el az újratelepítés. Az adataidért pedig nem tudok felelsőssget vállalni. Ha utána nem indul a rendszer, még mindig megvan a lehetőséged a teljes lemez formázására és már telepítéskor a szükséges lemezterület lefoglalására.

2014. aug. 16. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!