Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Meg tudná nekem valaki mondani...

Meg tudná nekem valaki mondani, hogy hány wattot fogyaszt a pc alvó, illetve hibernált állapotban?

Figyelt kérdés
Illetve folyamatos alvó állapot okozhat-e hosszú távon valamiféle károsodást?

2014. aug. 17. 08:36
 1/3 anonim ***** válasza:
Nem okoz és a fogyasztás géptől függ.
2014. aug. 17. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszi, akkor lehet, hogy rákötöm egy fogyasztásmérőre!
2014. aug. 17. 09:58
 3/3 anonim ***** válasza:

Nem okoz gondot, de akkor inkább hibernáld. Gyanítom a tegnapi kérdező vagy, akinek leírtam, hogy mi a hibernálás és mi az alvó állapot.

A számítógépek bedugott állapotban mindig fogyasztanak valamennyit, egyes részek (pl. USB csatlakozók) áram alatt vannak. Ez az alap fogyasztás legyen mondjuk 5W.

Alvó állapotban ehhez még hozzájön mondjuk még 5W, mert a memória is áram alatt van, hogy ne felejtse el a tartalmát. Tehát olyan 10W körül eszik alvó állapotban.

Hibernált állapotban a memória tartalma a merevlemezen van, nem kell áram alatt tartani. Olyan mint ha csak be lenne dugva a gép, legyen 5W. Ilyen esetben teljesen áramtalanítani lehet a gépet, ami egyenlő a 0 W fogyasztással. Alvó állapotban az ármatalanítással törlődik a memória tartalma, ez olyan mintha áramszünet lett volna működés közben.

Összességében alvó állapotban picit többet fogyaszt, de ez teljes mértékben elhanyagolható, lévén nagyon alacsony a fogyasztás ilyenkor.

2014. aug. 17. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!