Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Merevlemezek RAID-ben?

Forko90 kérdése:

Merevlemezek RAID-ben?

Figyelt kérdés

Szeretnék vásárolni egy SilverStone TS432U külső HDD boxot amely rendelkezik RAID funkcióval. Főként a tényleng fontos családi fényképek, videók, iratok stb lenne rajta. RAID 1 módban szeretném használi.

Ha ebben a módban lessz akkor hogy tudom leelenőrizni hogy mindkét lemez tökéletesen megy és mondjuk a szekundáris lemezen is rajta-e van minden ? Vagy inkább külön külön másolgassam külön HDD re RAID nélkül ?



2014. aug. 18. 10:32
 1/5 anonim ***** válasza:
Én az utolsó felvetésre szavazok. A RAID felhasználói környezetben valahogy nem váltotta be a hozzá fűzött reményeket. Működik szervereknél és munkaállmásokban, de ha otthon kell, akkor mindig az van, hogy most nem megy, nem támogatott, meghajtóprogram kell, satöbbi. Persze utánaolvashatsz, hogy erről az eszközről milyen vélemények vannak RAID-kapcsán. Az én javaslatom, hogy otthon 2 külön eszközben (pl. pendrive+PC, vagy PC+NAS) és ha nem bizalmasak az adatok, akkor egy külső helyen (webes szolgáltatások, bérelt tárhely) legyenek elmentve az adatok.
2014. aug. 18. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Mindenképpen külső és nagy kapacitású eszköz kell kéthetente akciókat fotózok. úgy gondoltam hogy a családi dolgokat külső HDD (letükrözve) + a nagyon fontos dolgokat még DVD vagy CD más helyen tárolva archiválnám. pl a HDD othon a lakáson és a CD meg munkahelyen a fiókban (saját vállalkozás). A nem saját képek pl bulik stb az csak a HDD lennének. Akkor viszont maradok a két HDD + Allway sync és DVD vagy CD nél alu kufogrban. Esetleg archiválás szempontjából CD/DVD/ Blu ray a legmegbízhatóbb (szó szerint csak archiválni nem hiszem hogy elő lessz véve a kuferból). Melyik a legtartósabb ?
2014. aug. 18. 11:03
 3/5 anonim ***** válasza:

Optikai technológiánál nagyon sokat számít a minőség. A lemezé is, meg az íróé is, sőt a tárolóeszközé is. A Blu-ray ugyan elvileg lebomló (zöld) technológia, de nem hinném, hogy megfelelő kezelés mellett ez a bomlás túl hamar bekövetkezne, ráadásul úgy tűnik, hogy még sokáig támogatott lesz. Viszont a DVD meg sokkal olcsóbb még, használtan be lehet szerezni jóminőségű (Pinoeer, Sony, NEC) DVD-írót 5-6000 forintért (ha ügyes vagy, olcsóbban is), meg a lemezre is felmegy párezer kép.

Ha van párától és fénytől védett hely, ahol mechanikai sérüléstől védve tárolhatóak a lemezek, akkor az egyik legjobb megoldás, akár a Blu-ray, akár a DVD.

2014. aug. 18. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Munkában az irattárolóban van egy kétméteres páncélszekrény ahol a legfontosabb papirok, iratok és merevlemezeken tárold dolgok vannak 20 évre visszamenőleg (Egyszerű embernek értéktelen de a vállalkozásnak nagyon fontosak). Ehhez csak a két főnöknek és nekem van hozzáférése (a két főnök az apum és tesoja) ezért gondolom a sötét, száraz, 22 °C helységben nagyon sokáig el lessznek a dolgok.
2014. aug. 18. 14:56
 5/5 anonim ***** válasza:
Az luxuskörnyezet a lemezeknek! :)
2014. aug. 18. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!