Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Pótolhatatlan adataimat...

Pótolhatatlan adataimat szeretném rendszeresen lementeni. Egy Western Digital 3Tb Red, vagy szintén Western Digital 3Tb Raid Edition-t vegyek? (bővebben lent)

Figyelt kérdés

Tehát Westen Digital merevlemezt vennék (3,5 méretű és külső házba tenném).

A Red-et választanám, mivel azt mondják a legstrapabíróbbnak, valamint valami olyan megoldások vannak benne amelyek a rázkódástól megvédik stb, sok jót olvastam róla.

A Raid Edition állítólag még annál is strapabíróbb, gondolom jobb is, mert 5 év rá a garancia...

Két hetente egyszer kapcsolnám be, hogy adatokat mentsek rá...

Ilyen szempontból mindegy melyiket veszem?

Félek attól is hogy adatmentés közben hirtelen elmegy az áram miközben pont írogat a lemezre...

Raid Edition azért durván drága, valami 59 ezer körül van, valahogy fájna a szívem ennyit kiadni, meg jelenleg ennyi nincs is, gyűjtögetni kellene...

Lehet csak túlzottan félek attól, hogy "jajj, tönkremehet", hasonlóan jártam már régebben egy Seagate-vel, megvettem, teszteltem, egy hónapig semmi probléma sem volt (napi szinten használtam), egyik pillanatról a másikra elkezdett katogni és olyan szinten felforrósodott, hogy hozzá se lehetett érni, mikor úgy felforrósodott, akkor már nem is olvasta az egész lemezt...



2014. júl. 29. 21:34
 1/2 P.O.C. ***** válasza:

Nem lehet megjósolni egy merevlemez mikor hal be. A mai HDD -knél erősen visszazuhant a minőség, a 4-5 évvel korábbihoz képest. Láttam már agyonajnározott típust is pár hónap alatt behalni, a garanciális csere meg nem vigasz az adat vesztére ugyebár.

Ha biztosra akarsz venni építs RAID 1 -et, nem kell hozzá RAID kiadású merevlemez csak két egyforma típusú.

2014. júl. 29. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Nemtudom mennyie adatod van, de nagyon kell a 3Tb? Nekünk is vannak fontos adataink, ezért vettünk egy NAS-t amibe van két 500Gb os vincsi RAID 1-be kötve. Szerintem bőven elég 500Gb is.
2014. júl. 30. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!