Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mi történhet akkor v. hogy...

Mi történhet akkor v. hogy néz ki az egy CRT monitornál, ha nagyobb felbontás van beállítva a videókártyán keresztül, mint amit maga a CRT monitor "elbír"?

Figyelt kérdés

Saját esetre vetítve a dolgot : Új* videókártya van a gépben (NVIDIA RIVA TNT2 Model 64/Model 64 Pro) (*azaz más, mint ami gyárilag volt benn) és most néztem meg az XP-ben, elég sok felbontási mód közül lehet választani. Köztük a legnagyobb az 1280×1024-es.

A szupernormális reflex címén kiválasztottam ezt. Mindent megjelenít, de kicsit elnyújtva, és eléggé fura a szememnek. Valami olyasmi, mintha kényszerűen össze lennének préselve a dolgok.


A nagy felbontás azért lenne jó számomra, mert így több ablak is kényelmesen elférne egymás mellett (szóval nem játék, vagy ilyesmi miatt akarnám úm. a lehető legjobbat), viszont nem tudom, hogy most valóban annyi képpontot jelenít meg fizikailag a monitor, mint amennyit kéne, vagy csak 1024×768-as felbontásba préseli össze az egészet.


A monitoron sajnos semmi márkajelzés/információ/termékszám nincsen, egy betű se, csak pár beállító gomb, de azokkal se lehet termékinformációt előhozni.


Valaki tudna valami bővebb infót ezekről?



2014. aug. 18. 16:40
 1/7 anonim ***** válasza:

Szerintem nem bírja azt a felbontást a monitorod.

1024x768-on normális a kép? Esetleg próbáld meg, hogy asztalon jobb gombot nyomsz, tulajdonságok és ott valamelyik fülön van azt hiszem Speciális lehetőség és ott ClearType-re állítod a betűtípust.

Ha akkor se lesz jó, akkor sajnos kisebb felbontást kell használnod.

2014. aug. 18. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

pedig fontos lenne tudni a monitor tipusát, márkáját, mert így meg lehet tudni mekkora felbontást képes kezelni milyen frekvencia mellett(Hz)

Minél kisebb a felbontás annál nagyobb frekvenciát bírhat a monitor

és minél nagyobb a felbontás annál kisebb frekvenciát.

Ha túl magasra állítod valamelyiket és próbaképp kipróbálod milyen, egyszerűen lekapcsol a monitor a védelem miatt.

Ha el is mented a rossz beállításokat akkor viszont a legközelebbi Windows induláskor is a rossz beállításokat tölti be amit nem bír a monitor, és nem lesz Windows alatt kép. Addig míg vissza nem állítod (csökkentett módban)

2014. aug. 18. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Ezen a legnagyobb felbontáson megjelenít mindent a monitor, az is lehet, pusztán csak annyi, hogy nem szokta meg a szemem ezt a felbontást. CRT-t is már régen használtam. Amikor pl. másfél év után tudtam 1366×768-as felbontást használni LCD-n (az előtt 1024×768-at), akkor is elég fura volt számomra 1-2 napig.

A frekvencia valóban így a legkisebb, csak 60 Hz-en tud ezen a felbontáson működni a videokártya. Úgy halottam, a 60Hz egézség szempontjából elég alacsony érték (- nem tudom biztosra, hogy ez valóban igaz, vagy csak urban legend -), viszont az érdekelne, hogy ez akkor is számít-e, ha van kifejezetten számítógépes monitorokhoz való szűrőszemüvegem.

Ha az már kompenzálná a 60 Hz-et, akkor inkább ezen az üzemmódon maradnék. (legalább akkor tudnám mire kihasználni a szűrőszemüvegemet)


Viszont ami amúgy számomra érdekes, hogy az alacsony felbontásokon - azon kívül, hogy jóval kevesebb ablak fér el - nem is látszik, hogy az olyan alacsony felbontás lenne, legalábbis XP-n nem. Talán csak a 640×480-as az, ami tényleg durvább a szemnek, de még 800×600-on is tök szép minden.

Még egy laptopon már ha 1366 helyett 1024 (×768) van, már látszik, hogy tök pixeles, nyújtott a kép. Nem beszélve az alacsonyabbakról.

2014. aug. 18. 17:04
 4/7 A kérdező kommentje:

Tettem fel pár képet és egy videót a dologról, hátha valaki ez alapján többet tud mondani a helyzetről... netán még esetleg fel is ismeri a monitort (bár elég semmitmondó a műanyag váza):


Képek:

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]


Videó:

https://www.youtube.com/watch?v=5iJUb0Fym-E

2014. aug. 18. 17:37
 5/7 anonim ***** válasza:
a hátulján ott ahol a 220V csatlakozót bedugod nincs valamilyen matrica?
2014. aug. 18. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

1. vagyok, én is ugyanezen a felbontáson használom a gépet, megnéztem a képeket és a videót és azt kell mondjam, szerintem ez teljesen rendben van, olvasható is bőven, szokj hozzá, nálam is így néz ki :)

Esetleg amit korábban mondtam, azon a fülön, amit lefényképeztél, ott van egy olyan, hogy Speciális és azt hiszem abban a betűket át lehet állítani ClearType-ra, próbáld ki úgy.

2014. aug. 18. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.


Majd később megnézem a hátulján a csatlakozóknál, hátha van matrica, viszont most nem piszkálom meg, mert sok a vezeték, és egyenlőre nincsen semmi röggzítése a gépnek, nem akarom, hogy szétessen és baja legyen.

De úgy rémlik, hogy ott sincs semmi, mert azt hiszem már korábban is kerestem.

2014. aug. 18. 20:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!