Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Linux hangkártya driver?

Linux hangkártya driver?

Figyelt kérdés

Ubuntu Linux 14.04 LTS-hez kéne a "7.1 CH WindowsŸ Vista™ Premium Level HD Audio (ALC888 Audio Codec)" típusú integrált hangkártyához driver.


Se YouTube, se az Ubuntuba épített "hangtesztelő" alatt nincs hang. Már több headsettel is próbáltam, de egyik se volt jó.



2014. aug. 19. 13:22
 1/6 A kérdező kommentje:
És nem csak letöltésben, hanem telepítéseben és beállításban is kéne segítség :S
2014. aug. 19. 13:24
 2/6 anonim ***** válasza:
2014. aug. 19. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Ehhez a Realtek HD Audio drivere szükségeltetik (amit elvileg az Ubuntu tartalmaz is).


Külön is leszedhető a Realtek oldaláról:

[link]


Bár én azt tapasztaltam az Ubuntu 14.04 (és az integrált Realtek chipkészlet) kapcsán, hogy amikor elindítom a gépet,és a gép előlapi csatlakozójában benne van a fejhallgató, rendszerinduláskor el van némítva. Csatlakozó kihúz-visszacsatlakoztat - és a hangerő visszaáll az eredeti, beállított értékre.

2014. aug. 19. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Tom Benko ***** válasza:
Alsamixerben szokott lenni kiütve. Esetleg a PulseAudio beállításainál kurkásszál.
2014. aug. 20. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 canoer válasza:

Az érdekelne hogy egy 5.1/7.1es hangkártyát a jack connections vagy a patchage lekezeli-e mint egymástól függelteln ki-bemeneteket?

Köszi

2015. aug. 3. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 canoer válasza:
..alaplapra integrált hangkarira gondolok, bocsi:)
2015. aug. 3. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!