Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Miért indul újra a gép a...

Miért indul újra a gép a hangkártya telepítésnél?

Figyelt kérdés
Egy asztali számítógépem van Windows XP Professional SP3-as operációs rendszerrel. A hangkártyám integrált AC'97 Audio Controller 82801EB ICH5. Az alaplap Intel. Az eszközkezelőben sárga felkiáltójel látható a multimédiás hangvezérlő előtt. Amikor megpróbálom frissíteni az illesztőprogramot elkezdi átmásolni a fájlokat, amikor már a legutolsót is megcsinálta, akkor egy pillanatra kék halál jelenik meg, aztán egyből újraindul. Az intel oldaláról is letöltöttem már drivert a hangkártyához, a telepítésnél mindig erre figyelmeztet: "Ez a szoftver nem ment át a Windows Logo tesztelésén, amely a Windows XP-el való kompatibilitást vizsgálja". Utána még kiírja, hogy ez a rendszer stabilitását veszélyezteti. Az operációs rendszert is már 3x tettem újra, le is formáztam. Ezzel a géppel ezelőtt is voltak ilyen gondok, de aztán 2-3 próbálkozásra feltette a hangkártyát. Most viszont semmivel sem akarja. :( Mi lehet a gond?

#hangkártya #kék halál #AC'97 #hangkártya driver #hangkártya illesztőprogram #hangkártya telepítése #multimédiás vezérlő
2014. júl. 2. 11:12
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
Alaplapod tipusa ?
2014. júl. 2. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:

Nyilván nem ment át a letöltött driver a WHQL teszten, mivel a Microsoft XP-hez évek óta nem tesztel drivereket. Attól még fel szabad tenni, sőt, úgy tűnik, hogy kell is, hiszen amivel próbálkozol, láthatóan nem működik.


Telepítsd a letöltött drivert, és a figyelmeztetésnél nyomj rá a folytatásra. Ha esetleg azzal se menne, akkor próbáld ki a Realtek AC97 drivert is, mert egy rakás Intel AC97-et is támogat.

2014. júl. 2. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 Tengor ***** válasza:
Hibás oprendszer, hibás driver, hibás hardver. Elég sok lehetőség.
2014. júl. 2. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
53%

Ha via ac97 akkor csak a via ac97 driverrel fog müködni

tapasztalat 100%

2014. júl. 2. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:
Próbáltam már realtek-et, via-t. Azt elfelejtettem írni, hogy amikor a figyelmeztető üzenetet kiírja, akkor tovább megyek. Feltelepíti, de olyan mintha semmi nem történt volna. Már legalább 20 telepítővel próbálkoztam, ha nem többel. Mindjárt megnézem az alaplap típusát.
2014. júl. 2. 11:43
 6/19 anonim ***** válasza:
Leszedsz minden hangkártya drivert, újraindítasz, felrakod a viát, újraindítasz, és majdnem biztos, hogy jó.
2014. júl. 2. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:

Az alaplapom típusa Intel Bay Field D865GBF


Biztos, hogy Realtek a hangkártya, utánanéztem.

2014. júl. 3. 15:00
 8/19 anonim ***** válasza:
Akkor ugyanez realtekkel nyilván
2014. júl. 3. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:
Feltelepítettem, újraindítottam, de nem jó. Ha meg eszközkezelőből akarom telepíteni akkor meg újraindul mielőtt befejezné. Egyszerűen már nem tudom mit csináljak vele, mivel próbálkozzak még.
2014. júl. 3. 19:31
 10/19 A kérdező kommentje:

Az egyik realtek telepítőnél ezt írta ki:

[link]

2014. júl. 3. 19:33
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!