Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mennyivel jobb a számítógép...

Mennyivel jobb a számítógép vízhűtés, mint a ventillátoros hűtés? Na és vannak hátrányai? [Részletek lent]

Figyelt kérdés

Ha van hátránya, akkor mi az?

És mennyire biztonságos ez?

Nem tudom ti hogy vagytok vele, de ha egy cső megreped/kilyukad és elkezd szivárogni egy kicsit is a víz, akkor dobhatjuk a gépet a fenébe...

Mit tudtok a PC vízhűtésről?



2014. aug. 19. 19:59
1 2 3
 1/21 halalfalo ***** válasza:
100%

Igazából csak a nagyon drága szettek érik meg az árukat, illetve az egyedi készítésűek.

20 ezre kategóriában jobban jár az ember egy léghűtéssel.

Hátránya igazából ennyi. Kilyukadni nem nagyon tud.

2014. aug. 19. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 hypno ***** válasza:
100%

Hátrányok?


Nem olyan csendes, mint gondolná az ember, mert a radiátor hűtéséhez általában kell ventilátor és szivattyúnak is lehet hangja.

Bonyolultabb.

Drágább


Viszont összességében jó kis technika. Még úgy is, hogy soha nem tenném a gépembe.

2014. aug. 19. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:

Hát nem tudom... Ha azok a kis műanyag csövek megrepednek...:D


Amúgy az alkatrészekre jobb hatással van?

2014. aug. 19. 20:14
 4/21 anonim ***** válasza:
100%

a halk, drága, az óccó igaz halkabb mint 3800~4500RMP -n forogna a venti, de annak azért van hangja.

Hűtés hatásfoka jobb, és még nem láttam volna hogy szivárogtatna.

Én is egyedi, nagyobb tartályt javaslok.

2014. aug. 19. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 hypno ***** válasza:
100%
#3 Nem repednek meg. Az alkatrészek szempontjából mindegy, hogy mi hűti őket. A lényeg, hogy ne melegedjenek túl.
2014. aug. 19. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
83%

Nekem a fő problémám vele, hogy egyszerűen képtelenség csak vízhűtéssel megoldani egy házat, tehát mindig lesz mellette legalább házventi, aminek meg nem igazán marad már hely. Visszabontani egy CPU-kenés miatt tapasztalataim szerint laza 1-2 óra, mert ugye bár csak le kéne szedni előle, de a váratlan meglepetés, hogy kva nagy, ezért ki kell szerelned az egészet, hogy hozzáférj.

Előnye, hogy halk, eléggé menő dolog, és simán jobb, mint egy léghűtés, sőt - ez nem porosodik, bordákat még nem kellett tisztítani, mert nincsenek :D


Persze rohadt drága, és nálam pl. a táp fölé nem akart beférni a tartály rendesen, szóval mindjárt az egész hátlapot feljebb kellett tennem. Nagyon jó kis móka volt, konkrétan innentől kezdve nem tartom jó dolognak a vízhűtést.

2014. aug. 19. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
100%

Annak idején a Trabant is ezért készült léghűtéssel, mivel az sokkal egyszerűbb.

Hacsak nincs 10-szeresére túlhúzott géped, vagy nem akarsz 40 fokban is számítógépezni - semmi szükséged a vízhűtésre.

Szerezz inkább extra nagy ventillátoros, igen halk tápot és processzorhűtőt.

2014. aug. 20. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:

Nos, hát itt a gépem:

Processzor: MAD FX(tm)-4130 Quad-Core 3.81 GHz


Memória: 8 GB DDR3 1600 MHz Kingston CL11


Merevlemez: 1 TB Toshiba 7200 32Mb HDD S-ATA III DT01ACA100


DVD meghajtó: LG GH24NSB0 S-ATA


Tápegység: ATX 550W Chieftec CTG-550-80P


Videókártya: NVIDIA GeForce GTX 750 Ti


Alaplap: Asrock 980DE3/U3S3 AM3+ AMD 760G, DDR3 1866 (O.C.)


Ház: Miditorony ATX Gigabyte GZ-X1



Kicsit még azért új a gép...nem tudom milyen ventilátorok vannak benne, de az őrületbe tud kergetni, amikor a nagy melegben elkezdek például Crysis 3-mal játszani és ventilátorok elkezdenek zúgni-búgni...

2014. aug. 20. 14:26
 9/21 A kérdező kommentje:
*Processzor: AMD, nem MAD* :D
2014. aug. 20. 14:27
 10/21 anonim ***** válasza:
100%
Nézd, ez egy erősen középkategóriás gép, ne várd el szegénytől, hogy halk legyen. Nekem közép-felső kategóriás, és halk. Minden venti. Persze hozzátartozik, hogy a vízhűtés motorja is tud búgni, ha játszol.
2014. aug. 20. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!