Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Egy gépháznál mennyit számít...

Egy gépháznál mennyit számít az oldallapi ventillátor?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Két házat néztem ki a konfigomhoz, majdnem ugyan az a kettő csak az egyiken van oldallapi ventillátornak hely a másikon meg teljes plexi. Az asztalon lesz szóval jobban szeretném a plexiset (főleg, hogy a plexisen van előlapi usb 3.0 a másikon meg nincsen). Mennyit számít hűtésben egy oldalsó ventillátor, kb hány fok?

2014. aug. 22. 12:46
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
82%
Szerintem az számít a legkevesebbet, inkább legyen alul-felül.
2014. aug. 22. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
93%

Sokszor még rosszabb, ha van, mint amikor nincs.

Ha van elöl, hátul és felül ventilátorod, akkor még sokszor rosszabb, ha van oldalt, mert belezavar a légáramlatba.

Tapasztalatból mondom.

2014. aug. 22. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Számít eléggé,mivel a meleg levegő felfelé halad magától .

Elülső és oldallapi venti fújja befele a levegőt.

Oldalról a "hideg" befelé áramló levegő hűt,és balra,jobbra,fel,le nyomja a meleg bentlévő levegőt.

az elülső venti is befele fújja a levegőt,ez is hűt,illetve amit az oldalsó venti lefele fújt azt alul kifújja a hátsó panelen,ami alapból hidegebb + még hűti,illetve amit az oldalsó a gép eleje felé elterelt még meleg levegőt (bár hűtötte) azt felfele és a gép háta felé tereli,és hűti.

A hátsó venti pedig kiszívja azt amit hátra (balra) fújt a z oldalsó venti,illetve picit irányítja a lefele menő levegőt is.

A felső venti is pedig a felfele fújt meleg levegőt kiszívja,illetve alapból felfele áramol a meleg levegő,ezért könnyebben kiszívja.


Ergo hűt,irányít,szív.

2014. aug. 22. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Ahha értem akkor ha van alul 1, elöl 1 amik befelé fújn ak és felül 1 valamint hátul 1 amik meg kifelé akkor nem szükséges egy oldalsó? :D Nagyon szépen köszönöm :)
2014. aug. 22. 13:07
 5/11 anonim ***** válasza:

Pont,hogy hátul és felül kell kifele szívnia...

Felül mindenképp ,és hátul sem árt,mivel azok vannak egymáshoz szinte legközelebb és azok vannak szinte legmagasabban.

A meleg levegő felfele halad.

2014. aug. 22. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Örülök hogy ennyire hülyének akarsz nézni de szerintem itt most te veled volt a gond és rosszul értelmezted. "felül 1 valamint hátul 1 amik meg kifelé " , ebből szerintem bárhogy értelmettük arra kell kilyukadni, hogy a levegő itt KIFELÉ halad, akár kifelé fújja a venti akár kifelé szívja, nem? :D
2014. aug. 22. 13:45
 7/11 anonim ***** válasza:

Igen,elnéztem.

Viszont sok értelme nincsen ha alulról és előről is befele jön.

Hiszen akkor hátul a gépház lehetne akár teljesen zárt is.

Ami oldalról fúj befele az ugyebár kör alakban még odébb is tessékeli az ott lévő levegőt,ami alul fúj az meg kitessékeli és a tápnak is picit neki.

Ha alulra is teszünk ventit ,akkor az inkább szívjon.

Hiszen alsó tápnál ,maga a táp ami blokkolja,hogy teljes mértékbe ott tessékelje ki.

állítva 400-800 között,hisz így szív illetve a maradék ami előről jön hűt.

Bár én az alsót kihagynám ,hisz amennyit a táp felfog levegő az aránylag még "hűvös".

Amit az oldalsó lefele is tol az kihülő félben ám még "langyos" levegő,az előről szinte alulról jövő hideg levegő pedig szinte a tápon csattan és ez a kettő egyrészt szinte kihűti a meleg levegőt ,másrészt ki is tessékeli.

Illetve vannak még hűtő körülmények ,a cpu hűtő ami szívja,hűti,majd felhevül a levegő picit,ez szinte azonnal lehül,és kitessékeli a rendszer szinte.

A VGA hűtő is ilyen alapon,bár az a már hült levegőt beszívja felhevíti,kimegy belőle,és kitessékeli a rendszer.

2014. aug. 22. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Melyik ez a 2 gephaz? Es milyen konfig?
2014. aug. 22. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

zalman z9 plus és zalman z9 u3.

másrészt az oldalsó ventillátor ebben az esetben a bent lévő levegőt jobbra balra felülre és alulra tolja szóval az első és alsó ventillátorokkal pont ellentétesen próbálja tolni nem?

2014. aug. 22. 15:24
 10/11 A kérdező kommentje:
Másrészt az alsó venti nem befelé fújja a hideget?
2014. aug. 22. 15:25
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!