Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Hogyan lehet BIOS updatet...

TDJunior kérdése:

Hogyan lehet BIOS updatet csinalni?

Figyelt kérdés
Szeretnem a gepem BIOS-et frissiteni (503-602-re) az osszes tobbi videoban ahol neztem a BIOS-ben volt egy "Tools" ful aho volt egy ASUS EZ FLASH abalkocska, es lattam azzal egyszerubben ment minden ,de igy fogalmam sincs mit hogyan kell...? Mellesleg asus m2n-mx se plus ez az alaplap ,es nem bannam ,ha valaki ennek a driveret adna meg ?

#BIOS #driver #alaplap #BIOS update #videokartyanak #konnyeden
2014. aug. 24. 08:14
 1/7 hypno ***** válasza:

[link]


Miért akarsz BIOS-t frissíteni?

Ha minden működik, a BIOS-t nem babráljuk.

2014. aug. 24. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ezt mindenféle ok nélkül nem csinálják az emberek. A BIOS felelős azért, hogy egyáltalán menjen a géped, így ha az update nem sikerül, elszáll az alaplapod, amit már elég macerás javítani. Ha nincs valami nyomós okod rá (pl. vettél egy procit, amit csak az új verzió támogat), akkor nem kellene hozzányúlni.
2014. aug. 24. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 hypno ***** válasza:
Egyébként a 602-es BIOS az integrált videokártya bios-át frissíti. Ha diszkrét videokártyát használsz semmi értelme frissíteni.
2014. aug. 24. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

1.: Először is nézd meg a pontos típusszámát az alaplapodnak!


2.: Majd menj el az alaplap honlapjára, ahol letöltheted a BIOS- fájlokat (az újabb alaplapoknál ".CAP"-file-ok)


3.: Többféleképpen is frissíteheted, az újabb alaplapok BIOS-a már engedi, hogy kitallózd a háttértárról (ahova lementetted) a BIOS-file-t és onnan telepítheted is... ...vagy kimented Pen-Drive-ra a BIOS file-t és vannak olyan alaplapok, amelyek hátulján van egy BIOS update USB csatlakozó, arra ráteszed és megnyomod a gombot (ehhez bekapcsolni sem kell a gépet).


Viszont ha nem sikerül a frissítés, éppen akkor nyalsz be egy áramszünetet, akkor már csak abban bízhatsz, hogy az alaplapod alkalmaz-e valamiféle BIOS-védelmi rendszert (pl. DualBios), mertha nem, akkor mehet a kukába... :-)

2014. aug. 24. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

A Bios frissítés, nem olyan mint pl. egy vga driver frissítés. Csak nagyon nyomós ok után lehet, ahogy a többiek is mondták. Csak jót akarnak neked, gondolom te sem szeretnéd az összes szál hajadat kitépni...

Persze ha kipróbálod,onnantól 50-50% a siker, főleg ha annyira nem értesz a gépekhez.(itt nem a vérprofikról beszélek, csak éppen annyit kell érteni hozzá, amennyit kel-na jolvan ezt megmondtam :D)

Meg ne sértődj,nem oltani akarlak, de ha van pl. egy új led tv-d, és kijön egy új széria, nem fogod feltétlenül kicserélni az újra(kivétel ha milliomos vagy), mert az "jobb"... Tudom rossz összehasonlítás, de hát na :D

2014. aug. 24. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Koszonom a valaszokat,es igen ,elegge nyomos okom van ,ahogy az egyik kedves kommentelo is irta "uj processor" miatt kellene ez a bios frissites ,elozo kerdesemben ,mindenki a BIOS updatet ajanlotta
2014. aug. 24. 14:48
 7/7 hypno ***** válasza:

Mint írtam, a 0602-es frissítés csak a VBIOS-t érinti.

Nem ad hozzá új processzor támogatást.

Azt a 0503 tette, viszont ha már az van fenn, akkor nincs hova frisíteni.

2014. aug. 24. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!