Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Tintasugaras vagy lézernyomtat...

Tintasugaras vagy lézernyomtató? Melyikre szavaztok és miért?

Figyelt kérdés
Fontos elsősorban az ár, figyelembe véve, hogy milyen gyakran és mennyiért kell patront cserélni! Köszönöm a segítséget.
2014. aug. 24. 11:34
 1/5 HTML,PHP,CSS válasza:
74%

Ez egy jó kérdés a lézer nyomtató jó de gondolom azt tudod hogy nem tud színesbe nyomtatni a legtöbb."Patront" nem kell gyakran cserélni benne de nem túl olcsó viszont sok oldalt ki tudsz vele nyomtatni :).Egy patron olyan 3-4-5 ezer között van míg egy toner 12-13-14-15 ezer típustól függően.

Sok oldal nyomtatásához lézert ajánlanám.Viszont ha nem akarsz sokat nyomtatni akkor jó a tintasugaras is.

2014. aug. 24. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ez teljesen egyéni igényektől függ. Nekem Canon Pixma MX375 van, én ezt javaslom. Jó ár/érték arány, megbízható, külső tintatartállyal nagyon gazdaságossá lehet tenni. Bár úgy tudom, hogy már nem forgalmazzák, de hasonló MX típus biztos akad még a piacon.
2014. aug. 24. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 HTML,PHP,CSS válasza:
a patron a tintasugarasba a toner a lézerbe kell
2014. aug. 24. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Még egy link is jár: [link] :)
2014. aug. 24. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
100%

Én inkább a lézernyomtatót favorizálom. Igaz, hogy drágább (megvenni magát a nyomtatót), de egyszer kiszámoltuk, hogy lézernyomtatóval kb. harmadannyira jön ki a nyomtatás, mint tintasugarassal, tehát egy idő után megtérül. Főleg, hogy a tonerek rendszeres használat mellett is kibírják (rettentő rossz esetben) fél évig, míg a tintasugarast havonta cserélheted ugyanilyen sűrűségű használattal.

Már két tintasugarason túl voltunk két év alatt (darabja kb. 12 000 volt, havonta cserélhettünk benne patront, amiknek az utángyártott szettje, ha jól emlékszem 5000-re jött ki), aztán ráuntunk, és vettünk 31 000-ért egy lézernyomtatót. Igaz, hogy nem scannel vagy fénymásol, de egy éve van meg és tonert még nem kellett benne cserélni egyszer sem, (pedig aláztam őket rendesen) nem találok kivetnivalót a nyomtatáson sem (egyszer sem kellett még fejet vagy lapadagolót tisztítani), míg a tintasugarast félhavonta pucolhattam, hogy használható legyen. És most vannak félig a tonerek... Tehát nagyon meg vagyok vele elégedve, és innentől kezdve, ha bármi történik vele és le kell cserélni, inkább összespórolom a pénzt egy másik lézernyomtatóra, de még egyszer ne legyen a gépre tintasugaras kötve...

2015. jan. 5. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!