Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Miért tölt egyfolytában az...

Miért tölt egyfolytában az SSD és a HDD is?

Figyelt kérdés

Van egy viszonylag elég gyors gépem, Core2Quad-os procival és 2GB DDR2 RAM-mal, tehát elég villámgyors kis gép.

Pakoltam bele egy SSD-t a régi winyó helyett, de valamiért folyton töltött, és ha megnyitottam egy egyszerű programot, mint pl. a Chrome-ot, akkor leállt 10 másodpercekre. A piros led csak nagyon ritkán aludt ki pár másodpercre.


Megelégeltem a dolgot, és tettem bele egy SATA2-es winyót, de ezzel is ugyanazt csinálja.


Most már elkezdtem gondolkodni, hogy nem-e a RAM-okkal lehet valami?!


Sajnos nem vagyok szakértő, de egy-két dologgal tisztában vagyok.


Többször újratelepítettem már a rendszert; A BIOS-t visszaállítottam már defaultra is; NEM kötöttem be fordítva a LED-et; NEM csutkára világít a winyó jelző fény, hanem néha vibrál, néha ki is alszik, de BIZTOS, hogy nem fordítva működik.


Néha van, hogy a kurzor is lefagy, miközben csinálok valamit, elég bosszantó. Aztán ha egy képfájlt, vagy mást akarok a merevlemezre menteni, akkor 20 másodpercre is lefagy minden.


Használható tanácsokat kérek!


Önjelölt szakértők, és vaktában találgatók kíméljenek! A fent leírtak tények, és 100%-ig biztosak! Lehetőleg olyan emberektől várok válaszokat, akik találkoztak már ilyen problémával, és nem kérdéssel válaszolnak a kérdésre :)


Köszönöm!



2014. aug. 25. 18:46
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
MemTest86+ vagy Windows memóriadiagnosztika.
2014. aug. 25. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Vírusokkal, hogy állsz? Néhány plusz feladat, vagy ne adj isten egy végtelen ciklus.
2014. aug. 25. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Mint ahogy írtam, már többször újratelepítettem a gépet. Nem maradt még egy "D" meghajtó sem, ahonnan átszivároghatott volna egy vírus... A memória tesztet megpróbálom, köszönöm!
2014. aug. 25. 19:02
 4/12 A kérdező kommentje:
Ja, az kimaradt, hogy formázva telepítem mindig újra a gépet.
2014. aug. 25. 19:03
 5/12 Koplárovics Béci ***** válasza:
A (lopott) Windows telepítő és/vagy valamelyik driver/elsőként telepített program is lehet vírusos.
2014. aug. 25. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Nem ártana tudni a RAM-ok pontos típusát és az SSD típusát is.
2014. aug. 25. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Ez nemígy megy!!! Formázás v particionálàs idejére kiírja magát a memóriába a végén pedig vissza. Biz ám! Vírusírtó. Nod 32 akár a Facebookon is találsz hozzá szériaszámot.De net kelleni fog míg frissít.
2014. aug. 25. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

1: És mi van, ha a Windows-om eredeti? :)

2: Miért lenne szükség a RAM, SSD, vagy épp HDD pontos típusára? Ha éppen 20 éves winyót teszek a gépembe, az ugyanúgy működik még... attól függetlenül, hogy mennyire új a gépem.

3: Leírom újra: Először SSD-re telepítettem! Akkor kezdte el a fenti problémát csinálni. Aztán SSD-t kiszedtem, betettem egy HDD-t...(Teljes háttértár csere!)

4: Van vírusirtóm, sőt még tűzfalam is. A másik gépemmel sose volt ilyen gondom, pedig felváltva használom, és ugyanazzal a Windows-zal telepítettem.

2014. aug. 25. 20:08
 9/12 anonim ***** válasza:
Igen, de SSD-nél vannak olyan típusspecifikus tulajdonságok (TRIM, garbage collection, stb.) amik okozhatnak fura anomáliákat. Ahogy a RAM-oknál is van olyan, hogy dual channelben nem működik minden, ha meg eltérő típusúak az szintén vezethet furcsaságokhoz.
2014. aug. 25. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
69%
De alaplapoknál is van olyan, hogy az öreg chipset nem akar 100%-ig eggyüttműködni SSD-kel új driver telepítése nélkül, mert azt sem tudja mi az. Ezt is le kéne csekkolni.
2014. aug. 25. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!