Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Hogyan tudok ext4 fájlrendszer...

E1D1E kérdése:

Hogyan tudok ext4 fájlrendszerü pendrive-ot úgy fat32 fájlendszerüvé tenni, hogy a rajta lévő Linux Mint Op. Rendszer megmaradjon és úgyan úgy működjön mint eddig?

Figyelt kérdés

Csináltam pár pendriv-ról futó linux-os rendszert (Linux mint és Lubuntu, ezek teljes, telepített rendszerek) és azt szeretném megoldani, hogy Windows alól is láthassam a root particiókat.

Igazából az a kérdés, hogy hogyan tudnék ext4(1.0v) particióból mondjuk egy FAT32 particiót úgy csinálni, hogy a linuxok utána is simán bebootoljanak ?



2014. aug. 26. 09:52
 1/9 anonim ***** válasza:
60%

Szerintem sehogy.

Például azért, mert formázással alakítod ki a fájlrendszert...

2014. aug. 26. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Visszavonom, mielőtt megkövezne valaki.

Mert pl. NTFS-FAT32-re már találtam megoldást, még nézelődök, hátha...

2014. aug. 26. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
De mondjuk azt írták az egyik helyen, hogy az csak egy kivétel, szóval passzolom inkább...
2014. aug. 26. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Minden lehetséges, és semmi sem lehetetlen! :-)


[link]


:-)

2014. aug. 26. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Szerintem ne fat32 legyen, hanem NTFS.

Formázd le nyugodtan, aztán csináld meg a live sticket az NTFS pendrive-ra.

2014. aug. 26. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Én is találtam már programot meg leírást meg mindent, csak nem konkrétan ilyen helyzetre. Mások a windowsuk melé telepítík ezeket (kipróbáltam én is csak egy idő után már zavart a rendszerválasztó menü, meg a sok rejtett meg windowsbón nem látható partició). Azok a programok elvileg felismerik a merevlemez ext4 rendszerét és azon keresztül pakolhatod a fájlokat ide-oda, csakhogy ez a progi nem lát a vinyón kívül nálam semmit. fat-ból ntfs már multkor nekem is meglett formázás nélkül, de ez kifogott rajtam.

2014. aug. 26. 10:05
 7/9 A kérdező kommentje:
végig próbáltam már sok fájlrendszert de arra jutottam, hogy a telepítőben nincs lehetőség újraformázás nélkül továbbjutni egy szakaszon (a másik lehetőségnél bármit is állítottam be mindíg kiírt egy hibaüzenetet, miszerint válasszak gyökérkönyvtárat, de amikor be akartam álítani valamit újra kidobta, hogy a hely nem jó és hogy válasszak újat [2 pendrive közül, vinyó nélkül nem volt nehéz végig zongorázni az öszes felkinált lehetőséget :D] )
2014. aug. 26. 10:14
 8/9 A kérdező kommentje:

Az a link nagyon hasznos volt! Köszönöm!

Ott találtam egy Ext2FSD nevü progit ami láthatóvá teszi a meghajtót és újra enged vele bubuckodni úgy mintha fat/ntfs lenne (már csak at kell megoldanim, hogy erröl a rendszerpenrájvról a TV-m le tudja játszani a filmeket :D

Muszáj ilyen hülyeségekbe is belevágni, különben nem derülhetne ki, hogy mik a valóban lehetetlen dolgok!

2014. aug. 26. 10:45
 9/9 A kérdező kommentje:

Ha bárkit érdekel a még egy alternatív megoldás akkor idő közben rájöttem még arra is hogy partíciókkal hogy lehet ezt megoldani egyszerűbben. A lényeg az hogy ha egy microSD memoriakártyára 4 elsődleges partíciót csinálunk (annál többet nem is lehet) akkor abból a windows csak az elsőt fogja tudni autómatikussan csatolni és/vagy olvasni (nem néztem még sohasem, hogy a többit is fel lehet e csatolni valahogy kézzel vagy sem). Szóval mivel csak az elsőt látja a win ezért egy trükkhöz kell folyamodnunk. Egy linuxban amiben van Disks (más hasonló tudásu program is megfelelő) lemezkezelő, szétvagdossuk a pendrive 1 partícióját 3 felé. (célszerü egy 16GB-nál agyobb kapacitásuval csinálni ezt a műveletet) Szóval a partíciók sorrendben a következőknek kell lenniük: 1.: FAT32 - ez kapja a maradék helyet a pendriveon, 2.: EXT4 - legalább 10GB, ide kell majd telepíteni a linux distrót, 3.: SWAP - 2GB cserehely tulajbonképpen virtuális memória / hiberfile tároló.

Ezekkel a beállításokkal a pendrive bár nagyon kicsinek fog tűnni windows alól de egy rejtett operációs rendszerünk is lesz rajta amit bárhová magunkal vihetünk és nagyon sok helyen hasznát is vehetjük.

Sok sikert a kísérletező érdeklődőknek!!!

2016. máj. 23. 14:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!