Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Elméleti kérdés: mi lenne a...

Elméleti kérdés: mi lenne a megoldás, ha tönkremenne egy 1366-os alaplap?

Figyelt kérdés

Szerencsére semmi baja, de elkezdett foglalkoztatni a kérdés, hogy mi van akkor, ha meghibásodik és cserére szorulna? Interneten utánajárva az ilyen foglalatú alaplapok forgalmazása megszűnt! (Csak használtan lehet kifogni egy-két darabot, kitudja milyen állapotban.)

Az alaplap-proci csere helyett van-e kézenfekvőbb megoldás? Szerviz tudna szerezni? Elvileg (bár már nem garanciális) de a javítást vagy kompatibilis cserét fel kellene tudniuk ajánlani, nem?


(Ugyanez igaz a i7 920-as procimra is.)


Járt már valaki így?



2014. aug. 27. 11:49
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

"Elvileg (bár már nem garanciális) de a javítást vagy kompatibilis cserét fel kellene tudniuk ajánlani, nem?"


Akkor a 20 éves alaplapokból is tartaniuk kéne cseredarabot (újat)?

Szerintem nem fognak tudni ők sem újat szerezni, ha te sem találsz. És ez nem is várható el tőlük a gyártói garancián túl.


A megoldás szerintem a használt alaplap lenne, ami valószínűleg rengeteg utánajárással menne. + ugye ki is kéne valahogy próbálni, mielőtt megveszed


Vagy az alaplap + processzor cseréje (előtte mondjuk eladhatnád azt, ami jó maradna).

2014. aug. 27. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Ilyen alapon akkor DDR2-es memóriát se forgalmazzanak.. :)

Vagy a 775-ös alaplapokat minek forgalmazzák? Az is régi..sőt! Ami még megdöbbentőbb: [link] Annak az elődje is forgalomban van még!! Oké, ott a 2011-es, de akkor kuka a proci?

Eladás esetén is nagyot bukna rajta az ember, hiszen max egy 15-20-ért lehetne eladni. Ha pedig cserélném, akkor már méltó utódra váltanám, amihez megint jó pár évig nem kéne nyúlni, tehát 2011-es foglalatban gondolkodnék csak. Annak pedig töredékét sem fedezné amit a 920-ért kaptam. (Arról nem is beszélve, hogy mit kezdek a 6db 2GB-os modullal. Vagy veszek egy vagyonért 8 slotosat vagy kettőt kenhetek a hajamra.. :))

2014. aug. 27. 12:03
 3/13 A kérdező kommentje:

Sőt.. mind a 6 darabot adhatom el, hiszen 8GB ram kevés lenne, vagy megpróbálnék szerezni még 2db-ot, de akkor meg 50-60 alatt nem nagyon úsznám meg az alaplapot.


Erre a helyzetre nem tudnék nyomdafestéket tűrő véleményt írni! :)

2014. aug. 27. 12:07
 4/13 anonim ***** válasza:

"Ilyen alapon akkor DDR2-es memóriát se forgalmazzanak.. :)"

Félreértettél, nem azt írtam, hogy jogosan nem forgalmazzák. Hanem azt, hogy nem várhatod el, tehát NEM KELL TUDNIUK felajánlani cserét. Ezt kérdezted. De lehet, hogy én írtam félreérthetően, bocsi.


Tehát röviden: forgalmazzon nyugodtan x éves dolgokat, de nem várhatod el, hogy forgalmazza azt, ami éppen neked kell ezek közül.


Egyébként is valószínűleg a régebbi cuccok (RAM, alaplap, stb.) készleten maradt dolgok lehetnek, amiket még újként árulnak. DDR2-es ramot még talán gyártanak, de 5-10 éves alaplapot már nem hiszem.

2014. aug. 27. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Oké, de ez akkor is felháborító és érthetetlen számomra, hogy miért nem lehet törvénnyel kötelezni a gyártókat, hogy csere esetén biztosítsanak legalább 10 évig utánpótlást. (Nem kell forgalmazni, csak lehessen CSERÉLNI.) Régen volt erre egy miniszteri rendelet ha jól tudom, bár az lehet akkor is csak autókra szólt, de már megszüntették. Most már pofátlanul annyi pénzt csikarnak ki a gyártók belőlünk amennyit nem szégyellnek. Egy termék működési idejét lecsökkentik, alkatrész nincs így egy vagyonért megveszed az újat. Fogható a technikai fejlődésre is, de ennek inkább pénz szaga van. Ez szomorú és egyben felháborító.
2014. aug. 27. 12:48
 6/13 A kérdező kommentje:

Egyébként a videomagnóval is ez a helyzet. Akinek VHS-n maradtak a családi videói és bír szerezni egy magnót használtan az megnézheti még őket! (Természetesen a minőségi digitalizálást felejtsd el házilag, hiszen arra 0 az esély, hogy TBC-s lesz amit találsz.)

Valahogy én nem bírom megemészteni ezt a fejlődést, pedig még 30 se vagyok.

2014. aug. 27. 12:53
 7/13 anonim ***** válasza:

Megértem ezeket, amiket mondasz.

És szerintem csak a gyári garanciára vonatkoznak ilyen szabályok. Ami tényleg nem egy túl hosszú idő...


A VHS-es probléma meg tényleg jó példa...

2014. aug. 27. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 hypno ***** válasza:
#5 Most képzeld el, amint az Intel, vigyázzba vágja magát egy magyar miniszter rendeletétől.
2014. aug. 27. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

#8 Nem kell vigyázzba vágnia magát, max a fogyasztóvédelem behajtaná rajta a büntetést. Valószínűleg valami kompromisszumra jutnának pl.: a meglévőt javítják vagy az új árából kedvezményt adnának. Én ezzel is kibékülnék...

De azért azt te is beláthatod, hogy elég tisztességtelen húzás a részükről főleg ebben a kategóriában. Aki ezt veszi annak ez munkaeszköze nem csak szórakozás ezért meglehetősen rosszul érintene ha 3-4 évente 500-600ezret kéne kidobnom az ablakon egy 30ezres alkatrész miatt.

2014. aug. 27. 14:00
 10/13 Schnellex83 válasza:

Szia! Elméleti megoldás a problémára: Eladod alkatrészenként. A befolyó összeget meg összegyűjtöd, és nem mész el a közeli pékségbe venni 2kiló túrós batyút. Nézz szét az egyik ismert internetes áruházban hogy KB mennyit ér a géped alkatrészei! Közép árakat nézzél ne a legolcsóbbat.

Szóval ne parázz! Játssz, fogyassz, ha gáz van add el, és nézz újjat!

2014. aug. 27. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!