Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Ez a hőmérséklet már káros a...

Ez a hőmérséklet már káros a processzorra nézve?

Figyelt kérdés

A processzorom egy AMD FX8350 és kisebb állítgatások után felment 76 fokra. Nem volt huzamosabb ideig kitévve ennek a környezetnek. Alapjáraton játékok közben kb 50 és 65 fok között mozog.

Nemtudom, hogy ezek a hőmérsékletek mennyire esnek jól a procinak, az AMD oldalán se irnak ebben a mezőben semmit.



2014. aug. 27. 21:24
 1/7 anonim ***** válasza:
teljesen jó
2014. aug. 27. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
nagyszerű :) köszönöm a gyors válaszodat :)
2014. aug. 27. 22:43
 3/7 anonim ***** válasza:

tuningnál arra szoktunk figyelni, hogy használat(játék, renderelés stb) alatt se menyjen 61-62 fok fölé


Ha csak kis ideig megy magasabbra az még nem káros(nem tesz jót neki, de élettartama nem csökken észrevhetően)

2014. aug. 28. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Értem. A fent említett 76 foknak ugy 10 másodpercig volt kitévve, 70 fok körül ugy 10-20 percig, mig az általad említett 61-2 fok felett meg járt órákat is.

Bár jelenlegi beállítások mellet nem mentem még 60 fok fölé :D

szóval a kérdés, ez igy szerinted mennyire tűrhető állapot a procira nézve? kéne új venti rá?

2014. aug. 28. 20:44
 5/7 A kérdező kommentje:
Illetve az előzőleg leirtak mennyire árthattak a procinak?
2014. aug. 28. 22:17
 6/7 anonim ***** válasza:

ennyi(idő) még nem ért neki


részletesebb infóért látogass el ide:

prohardver.hu/tema/amd_fx_bulldozer/friss.html#msg42428


fent az összefoglalóban minden szépen le van írva.


még annyi, hogy gyári hűtő éppen elég tubó nélkül a procira(persze, miután a biosban beállítod a megfelelő cpu feszültséget és a többit. ezt minden fx esetében érdemes megtenni, mert akár 10+ fokot is lehet nyerni max terhelés alatt teljesítmény vesztés nélkül)

2014. aug. 29. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

elolvastam a amit irtak a hozzászólásban, de nem nagyon mennék neki, meg ahogy láttam a topicban szereplő személynek egy 6300 as jószága van, nem tudom h mennyire jó az enyémnek h ha ugyan azt a beállítást huzom rá? esetleg tudnál ebben segíteni? mert nem nagyon vagyok otthon tunning téren, és nekem ez merőben új :D szóval elkél benne a segítség :D

és köszönöm a választ, remélem ebben is tudsz segíteni :)

2014. aug. 29. 10:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!