Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Hogyan tudnám ellenőrizni...

Hogyan tudnám ellenőrizni hogy kifogyott-e a fekete tinta a nyomtatómból?

Figyelt kérdés

Nos hogyan tudnám le ellenőrizni hogy van-e még fekete tinta a nyomtatómban úgy hogy nem szedegetem ki majdnem minden nyomtatás előtt a nyomtatóból?


Utántöltő tintával szoktam újratölteni, és ki van kapcsolva a tintaszint figyelés, de ez az idióta nyomtató mert már nem tudok rá mit mondani, ha kifogy a fekete tinta fogja magát és kikeveri a feketét a színesből de olyan profi módon hogy még minőségi fotónyomtatásnál sem látszik meg. Ha színes fénymásolást nyomok fekete szövegre akkor kijön a fénymásolat hibátlanul, ha fekete fénymásolást akkor meg üresen adja ki a lapot. A múltkor is már be volt száradva a tintapatron mikor eszembe jutott hogy megnézem már hogy mi van, mert még mindig hibátlanul nyomtat. Elég sokat szoktunk vele nyomtatni vagyis úgy mondanám hogy ritkábban de sokat, legtöbbet képet normál lapra vagy magas minőségben fotókat fotópapírra meg persze sima szövegeket is...


A tintával nincs gond mert nem univerzális tintát használok hanem pontosan ugyan olyat amit gyárilag adnak a patronba és fecskendővel töltögetem után...


A nyomtató típusa: Canon Pixma MX395



2014. aug. 30. 08:12
 1/5 hypno ***** válasza:

A nyomtató nem idióta. Mindent megtesz amit tud, hogy a kiszolgáljon.


De azért lásd be, nem arra tervezték, hogy kikapcsolt tintaszint figyelés mellett is tudja, hogy mennyi festék van a patronokban.


Miután te kikapcsoltad az egyetlen tintaszintet figyelő szolgáltatást, nemigen van más választásod, minthogy időnként megnézed a patront.

Esetleg vezethetsz nyilvántartást a nyomtatványok és/vagy fénymásolatok számáról, mivel a patronokhoz tartozik egy nyomtatható lap mennyiség, vagyis meg lehet saccolni, hogy mondjuk 100 lap után tölteni kell.

2014. aug. 30. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
nekem nem az a bajom hogy nem mutatja hogy mennyi tinta van benne, hanem az hogy mikor kifogy a fekete patronból a tinta, akkor továbbra is nyomtat feketével, csak azt a színesből keveri ki...:S
2014. aug. 30. 08:57
 3/5 A kérdező kommentje:
az előző nyomtatóm egy HP Descjet D1360 volt, ott nem vol ilyen baj mert ha kifogyott a fekete akkor a fekete rész vagyis ahova feketével nyomtatott volna azt kihagyta
2014. aug. 30. 08:58
 4/5 hypno ***** válasza:

#3 akkor félreértettelek.

Annyit tudsz tenni, hogy a nyomtatóbeállításoknál a "karbantartás" fülön a tintapatron beállításainál kiválasztod, hogy csak a fekete patront használja.


(Amikor azonban megfeledkezel róla és színest próbálsz nyomtatni, akkor majd csúnya dolgokat fogsz gondolni és lehet hogy mondani is.)

2014. aug. 30. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Hát még várok ötleteket, de ha nem kapok akkor meg azt fogom csinálni hogy vagy kiveszem a patront és megnézem jön-e belőle tinta, vagy nyomok egy fekete másolást... Fekete kinyomtatott szöveget, fekete-fehér másolással, mert máskor is mikor bedöglött a patron és akármennyi tintát tettem bele csíkosan nyomtatott és a légtelenítés sem segített, akkor is a színesből kavarta ki a feketét ha színes másolást vagy nyomtatást csináltam, ha meg csak a feketét engedtem használni akkor kihagyott most meg mikor kifogyott teljesen a tinta akkor is a színessel nyomta a feketét.


De egyébként nem tudom hogy számolja, vagy gyárilag kevesebb tinta volt a patronban vagy gyárilag véletlen xl-es chip-et tettek rá, de ez most már másodjára volt után töltve és még mindig azt mutatja hogy van benne egy kevés tinta, amúgy meg mindig hamarabb tilt le mint hogy a tinta kifogyna...

2014. aug. 30. 12:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!