Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Laptop Li-Poly akkumulátor...

Laptop Li-Poly akkumulátor töltésénél ha feltöltődött, ki kell húzni, vagy maradhat rajta a töltő?

Figyelt kérdés
Állandó használatban lévő Dell 5547 (beépített akkumulátorral) laptop töltésénél mire figyeljek? Úgy hallottam nem tesz neki jót a túltöltés, így ki kell húzzam ha feltöltötte. 25% alá sem jó hogyha megy, így hogyha egész nap használatban van a gép, ki-be kell huzogatnom? Mi tesz neki jót/rosszat?

2014. szept. 3. 13:58
 1/9 anonim ***** válasza:

A saját laptopom akkuját mindig kiveszem, csak akkor van gépben ha kell. A lenti link kicsit ellentmond ennek, nálam laptopnál ez vált be. Túltölteni lehetetlen.

Itt a kérdésem, amelyben benne van számodra is válasz:

http://www.gyakorikerdesek.hu/elektronikus-eszkozok__mobilte..

2014. szept. 3. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ, de nem segítettél. Beépített akumulátort nem lehet kivenni.
2014. szept. 3. 15:06
 3/9 Tengor ***** válasza:

Ha kihúzod, akkor a laptop nem fogja leadni azt a teljesítményt, amit tudna egyébként.

Túltölteni nem fog az elektronika, ha mégis, akkor egyébként más is tönkretesz, nem csak az akkut, azzal úgy sem tudsz mit csinálni (sovány vigasz ha a gép elfüstöl, de az akku még jó).

Hagyd benn, amikor tudod használd kábelről.

Egy hűtőt javasolt alátenni.

2014. szept. 3. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Tengor, én pont az ellenkezőjét hallottam, hogy a Dell 5547-esben (és sok másik Inspironban) nincsen olyan elektronika, ami figyeli a töltöttségi állapotát a telepeknek, és ha a telepek feltöltődtek, akkor kikapcsolja a töltést. Ilyenkor vajon a hálózati feszültségről működik a gép tovább?(gondolom igen, hogyha ahogy írtad, így adja le a max. teljesítményt) Köszönöm a választ.
2014. szept. 3. 15:20
 5/9 anonim ***** válasza:
De most melyik eszement gyártó adna ki ilyen laptopot amiben nincs a túltöltés ellen semmi védelem? Jó dolog, hogy aggódsz, csak feleslegesen teszed. Dugd be és használd. Az akkut meg hagyd benne, lévén ki sem tudod venni, mert beépített. Mindig a hálózati áramot használja a gép, az akkut csak akkor, ha nem érkezik áram a konnektor felől. (#1)
2014. szept. 3. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Tengor ***** válasza:
#5-nek igaza van. Csúnya volna ha a felhasználónak kellene figyelni a töltöttséget. (elképzelem, ahogy az üzletben kiállított darabokon végigmegy az eladó óránként is ki-be huzgálja a töltőket, nehogy felrobbanjon az aksi)
2014. szept. 3. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Tengor, a mai nap pont egy ilyen üzletben voltam, annyi különbséggel, hogy nem a felrobbanás veszélye, hanem a hosszabb akkuélettartam elérése miatt. :)
2014. szept. 3. 16:41
 8/9 Tengor ***** válasza:

#7, ha tudod a választ, akkor miért kérdezed?

Gondolatébresztő: ha valaki annyira tisztában van az akkuk kémiájával, és a laptopok töltő elektronikájával, akkor miért egy üzletben eladó?

Lehet, hogy a takarítónéni a munkahelyemen valójában diplomás mikrobiológus?

2014. szept. 3. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

"#7, ha tudod a választ, akkor miért kérdezed?"

Nem én vagyok az az eladó azért...


Köszönöm mindenkinek a válaszokat!

2014. szept. 4. 05:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!