Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Azt, hogy tudom megnézni,...

Azt, hogy tudom megnézni, hogy egy merevlemez mekkora klaszterekre van felosztva?

Figyelt kérdés
Minden egyéb információ a klaszterekről?
2014. szept. 11. 12:56
 1/3 anonim ***** válasza:
55%
A klaszter a fájlrendszer tulajdonsága és nem a merevlemezé.
2014. szept. 11. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Amikor egy merevlemezt formázunk, akkor ki lehet választani a klaszterek méretét.

Ezért fogalmaztam így és mert nem vagyok IT-s.


Szóval a kérdés - amit egy hozzáértő valószínűleg simán megért és neked nem sikerült megválaszolnod - még fenn áll.


Azért köszi az információt.

2014. szept. 11. 17:05
 3/3 anonim ***** válasza:

Gondolom windows op rendszer.


Ha igen akkor :


1. Nyisd meg a start menüt

2. Keresés

3. Írd be hogy "cmd" (az idézőjelek nélkül)

4. Jobb klikk arra a kis alkalmazásra aminek egy fekete kis cucc a logója, és futtatás rendszer gazdaként

5. Most ha mindent jól csináltál, előhozott egy ablakot, amiben fekete alapon fehér betűk vannak


6. Meg kellene tudnod hogy melyik meghajtót akarod megnézni (a betűjelét)

A mostani példa a c: meghajtóval lesz


7. Írd be abba az alkalmazásba (az a neve hogy parancssor), hogy "fsutil fsinfo ntfsinfo c:" (az idézőjelek nélkül). Ha nem a c: meghajtót akarod, akkor értelem szerűen írd át a parancsban.


8. Most ki fog hozni egy csomó dolgot.

9. Keresd meg azt hogy "Bytes per cluster"

10. Ott van byte-ban. Ha neked kiló bájt kell akkor oszd el ezer huszonnéggyel.

2017. aug. 3. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!