Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Történt egy kis furcsaság a...

Történt egy kis furcsaság a gépemmel?

Figyelt kérdés

Böngészés közben üres oldalakat kezdett megnyitni és rettenetesen be volt lassulva. Gondoltam újraindítom. Újraindulásnál betöltött a BIOS első része (Bios tipus, utolsó frissítési dátum) és nem ment tovább. Nyomtam egy Reset gombot de ugyanaddig jutott. Kihúztam a gépet a hálózatból, vártam egy percet, visszadugtam és rendben elindult.

Linkelem a képet a gép megakadásáról:


[link]


Másnap ismét megtörtént a böngészés közbeni lassulás és üres lap nyitás. Vártam mi történik, kis idő múlva bedobott egy Kék halált 5 másodpercig, amit sajnos nem tudtam lefényképezni, és a gép magától újraindult. Kérdésem az lenne, hogy eltárolja -e valahova a gép ezeket az infókat (kék halálokat), hogy utólag ki lehessen keresni mit írt akkor ki a gép?



2014. szept. 23. 12:32
 1/4 Tengor ***** válasza:
Okosabb nem leszel a kiírástól. Csinálj egy vírusirtást. Annak eredményének függvényében tedd újra a gépet v. keresd a hibás hardvert!
2014. szept. 23. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

A fent említett eset 1,5 hete történt.

Futtattam Avast-ot, talált 21 fertőzött fájl-t (Windows /Temp könyvtárban), kitöröltem őket.

Azóta nem csinálta ezt a hibát, de mivel az eset úgy kezdődött, hogy a POST sem futott le rendesen (sem procit, sem memória mennyiséget, sem a csatlakoztatott hdd-t nem olvasta be) így elsősorban nem vírusra gondoltam hanem valamilyen hardver hibára.

A dátumra emlékszem mikor történt, így talán valamelyik eltárolt rendszer-információs fájlban eltárolásra kerülhetett.

Nem baj ha nem tudok mit kezdeni a megtalált hiba leírással, Google a barátom, illetve ide is leírhatom a mentett hibajelenség leírást, hátha ti többet ki tudtok belőle szűrni.

2014. szept. 23. 12:53
 3/4 anonim ***** válasza:

Szerintem hardveres hiba lesz.


"Alaplapi problémák:


A gép nem indul

Működés közben fagyás

Ellenőrizzük a tápegység csatlakoztatását, kössünk le minden Hardware elemet. Ha így sem indul (de tápot kap), ellenőrizzük, hogy az alaplapi kondenzátorok nem púposodtak-e meg. Ha igen, akkor biztosak lehetünk abban. hogy a problémánkat az alaplap okozza.


Ellenőrizzük, hogy nincs-e az alaplapon égés, vagy sérülés."

2014. szept. 23. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Megtaláltam az eseménynaplót az adott időpontról.

Hát igen, sok mindent nem tudok kihámozni belőle, elég kínai...


Napló neve: System

Forrás: Microsoft-Windows-Kernel-Power

Dátum: 2014.09.17. 23:18:59

Eseményazonosító:41

Feladatkategória:(63)

Szint: Kritikus

Kulcsszavak: (2)

Felhasználó: SYSTEM

Számítógép: PC-PC

Leírás:

A rendszer úgy indult újra, hogy előtte nem állt le megfelelően. Ez a hiba azért fordulhatott elő, mert a rendszer nem válaszolt, összeomlott vagy váratlanul megszűnt az energiaellátása.

Esemény XML:

<Event xmlns=" [link]

<System>

<Provider Name="Microsoft-Windows-Kernel-Power" Guid="{331C3B3A-2005-44C2-AC5E-77220C37D6B4}" />

<EventID>41</EventID>

<Version>2</Version>

<Level>1</Level>

<Task>63</Task>

<Opcode>0</Opcode>

<Keywords>0x8000000000000002</Keywords>

<TimeCreated SystemTime="2014-09-17T21:18:59.850809300Z" />

<EventRecordID>67049</EventRecordID>

<Correlation />

<Execution ProcessID="4" ThreadID="8" />

<Channel>System</Channel>

<Computer>PC-PC</Computer>

<Security UserID="S-1-5-18" />

</System>

<EventData>

<Data Name="BugcheckCode">59</Data>

<Data Name="BugcheckParameter1">0xc0000005</Data>

<Data Name="BugcheckParameter2">0xfffff880112ee2ec</Data>

<Data Name="BugcheckParameter3">0xfffff88008c82950</Data>

<Data Name="BugcheckParameter4">0x0</Data>

<Data Name="SleepInProgress">false</Data>

<Data Name="PowerButtonTimestamp">0</Data>

</EventData>

</Event>

2014. szept. 23. 13:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!