Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mi a különbség a Gunnar és a...

Mi a különbség a Gunnar és a Noscope gamer szemüvegek között?

Figyelt kérdés
Van a lencséjük közt is különbség, vagy csak a keret más? Mert azért nem mindegy hogy 20 vagy 100 dollár.

2014. szept. 23. 23:52
 1/3 hypno ***** válasza:

A "csak a keret" eldönti, hogy mennyire kényelmes egy szemüveg viselete.

Szvsz. egy bármilyen keretben lévő sárga színű lencse ugyanezt a hatást éri el, mert nem más mint egy színszűrő.


És tényleg van aki ennyit fizet egy ilyen vacakért, amit megtámogatnak valami zavaros ideológiával? Döbbenet.


A monitor képe nem a színek miatt fáraszt, hanem ezért, mert huzamosabb időn keresztül állandó, közeli távolságba kell nézni.

2014. szept. 24. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:

Hadd írjam le a tapasztalatomat. Sosem fogom megbánni, hogy vettem egy Gunnar szemüveget. Amit tesz, az nem csak ideológia. Tényleg működik! A szemüveg használata előtt iszonyatos szemszárazság és vörösség gyötört. Nem pislog az ember hosszú meredt bámulás közben, hiába figyel rá, gyakran akkor is kimarad. Utolsó reményként vettem egyet 23ezerért. Sok pénz, tényleg. De az egészség fontosabb, minthogy ilyenen sóherkedjen az ember. Életem egyik legjobb döntése volt ilyen téren. Hülyeség azt gondolni, hogy ez sok a szemed egészségéért. Én többet is kiadnék azóta, hogy tudom mennyit segített.


Az ideológia:

- A sárgítás pihenteti a szemet, de a hiedelmekkel ellentétben grafikai munkákra is lehet használni(azzal foglalkozom), ha nem létfontosság a folyamatos tökéletes színlátás. Az agyunk ehhez is hozzászokik, mivel a környezet és a kezelőfelület elegendő referenciát biztosít, hogy a változást feldolgozzuk néhány perc alatt. Azonban színpontosak nem leszünk utána.


- A lencse polár és csillanás szűrős. Valószínűleg ez az ami azt az érzést kelti hosszú órák után is, mintha egy képet bámulnék a falon. Ez rendkívül nyugtató a szemnek.


- Az egyik legfontosabb fícsör pedig a szemüveg kialakítása. Elzárja a szem körüli légmozgásokat, és a távozó párát a szemüreg környékén tartja. Nem tökéletesen persze, de arra elég, hogy a több órás meredt bámulás után is fájdalommentes szemmel állj fel a géptől, mert nem illan el folyton a pára.


- Az egyik extra, ami kissé fura először az az 1+os dioptria. Ez egy picikét közelebb hozza a képet, és a kicsi dolgok miatt nem szükséges emiatt hunyorítani, meg meredni előre. Ennek a megszokásához kell a legtöbb idő aki arra hajlamos, de mindenképp hasznos.


A forgalmazástól teljesen független ember vagyok, aki már lassan egy éve hordja. Napi 16 órákat ülök gép előtt. Rengeteget segített. Csak ajánlani tudom. Azt a 20ezret mindenképp megéri.

2015. nov. 3. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
Az előttem szólónak igaza van, én is már egy éve hordom lassan, és rengeteget segített, viszont abban nem értek egyet, hogy 1-es dioptria van benne, ugyanis a hivatalos honlapon is csak +0,25-ös! Az persze más tészta, hogy lehet külön dioptriával is rendelni, de az már plusz pénz...
2016. jún. 13. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!