Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Akkumulátor élettartama...

Akkumulátor élettartama mennyire romlik hálózaton lévő notebook esetén?

Figyelt kérdés

Most készülök lecserélni régi laptomomat. Amiket kinéztem helyette azokban az akkumulátor nem kivehető (legalábbis nem egyszerűen). Én viszont sokat használom hálozaton is a gépet (gyakorlatilag egész nap hálózaton van és be van kapcsolva ha otthon vagyok).


Az ilyen használat árt-e a mostani akkumulátoroknak?

Ha igen, akkor miért nem lehet lekapcsolni a folyamatos töltést ezeken a készülékeken? Vagy van már ilyen funkció az új gépeken?



2014. szept. 24. 11:26
 1/5 anonim ***** válasza:
Az aksiknak van természetes önkisüles, ami azt jelenti, hogy a kémiai reakciók használat nélkül is lezajlanak, csak lassabban. Továbbá az aksinak van egy mélykisülés nevű állapota, amit akkor ér el, ha nagyon lemerül, ilyenkor az elektródák visszafordíthatatlanul károsodnak, emiatt a kapacitás drámaian csökken. Erős mélykisülés pl.: 2 év pihenés után kb. sz@rabb állapotban lesz, mintha két évig használta volna. Ezért nem szabad kivenni az aksit a laposból, mert így is úgy is tönkre megy.
2014. szept. 24. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Hallottam már olyanról, amelyiken be lehetett állítani, meddig engedje lemerülni az állandó töltés helyett, de még nem találkoztam ilyennel.


Én otthon mindig töltőn használom, akkuval. Egyrészt megfelel szünetmentes tápnak is. Másrészt az első laptopomnál nem tűnt fel, hogy ettől komolyabban elhasználódott volna. Ezért a második laptopomat is így használom lassan már 1 éve...


A történethez hozzátartozik, hogy én mindig kihúzom a töltőt a hálózatból és a notebookból is, amikor nem használom.

2014. szept. 24. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Én is kihúzom a töltőt használaton kívül, de azért napi 10 órát megy a gép.

Ilyenkor általában kiveszem az aksit. Persze időnként akkuról is használom és azután rátöltök. Tehát mély lemerítésről nincs szó.


Viszont én úgy tapasztaltam korábban, hogy állandó folyamatos töltés esetén gyorsabban csökken az akku kapacitása. Ezért gondoltam, hogy talán szerencsésebb lenne ha csak időnként kapna töltést.

2014. szept. 24. 12:23
 4/5 anonim ***** válasza:
Amikor laptopot vettem PC helyett, én is úgy voltam vele, hogy majd kiveszem belőle, úgyis mindig hálózatról mennem. Aztán rájöttem hogy néha azért jól jönne, hogyha kikapcsolás nélkül odébb lehetne vinni, pl. megmutatni valamit valakinek. És áramszünet esetén is jobb ha benne van az akksi, úgyhogy ezek miatt úgy döntöttem hogy nem érdekel, majd legfeljebb 3 év múlva veszek bele újat. Több mint két évig használtam így rendszeresen, sokszor éjszakára se húztam ki. De semmi baja nincs, habár már nem használom rendszeresen, mert 3 hónapja újra van PC-m, de nem merül le gyorsan. Vagy legalábbis nem veszek észre jelentős különbséget, mert mivel sose volt igazán fontos az üzemidő, ezért nem figyelgettem pontosan mennyit bír. Az biztos, hogy 2-3 órát most is simán kibír, és 4 óránál többet szerintem újkorában se bírt. Hwinfo szerint a wear level 0.0%, nem tudom ennek mennyire lehet hinni, de a gyakorlati tapasztalataim alapján nem jár messze az igazságtól. Mondjuk ez egy felsőkategóriás üzleti lapotop (HP 8540p), az átlagos gépekbe lehet hogy gagyibb akksikat raknak.
2014. szept. 26. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

#4köszi. ...és a többieknek is.

Nyilván az is számít, hogy a töltő elektronika mennyire "intelligens", csak erre vonatkozóan gépenként nincs sok infó.

2014. szept. 27. 08:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!