Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Hogyan lehet PENDRIVEot...

Hogyan lehet PENDRIVEot rákötni laptop belső SATA HDD csatlakozójára (22 tűs)?

Figyelt kérdés

2014. szept. 24. 22:22
 1/9 anonim ***** válasza:

Pendrivot? Kb. sehogy...

Amúgy miért nem jó az USB?

2014. szept. 24. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 P.O.C. ***** válasza:

Ez a kérdést nem vágom. Két adathordozót összekötni?? Miért, hogy unalmukban egymásnak küldözgessék az adatokat? :D

Ez most egy troll kérdés akar lenni?

2014. szept. 24. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Szerintem arra gondolt hogy maga az alaplapi SATA csatlakozóra.... bár... érdekes kérdés...
2014. szept. 24. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 P.O.C. ***** válasza:

Ha erre gondolt, akkor valóban létezik ilyen adapter:

[link]


Bár az égvilágon semmi értelme nincs.

És szerintem Magyarországon nem is nagyon valószínű, hogy beszerezhető.

2014. szept. 24. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Szerintem amit te linkeltél (legalábbis kép alapján), azzal USB portra lehet SATA-s eszközt kötni.

A kérdező szavaiból ítélve meg olyan megoldást keres, amivel a belső SATA csatlakozóra (bár azt írja 22 tűs, az meg nem SATA, hanem PATA) lehet USB-s pendrive-ot kötni. Amire gyári megoldás tuti, hogy nem létezik, mert a világon semmi értelme nincs, max. otthon lehet összebarmolni valahogy.

2014. szept. 25. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Az eredeti kérdés: Hogyan lehet pendrive-ot csatlakoztatni a laptopban lévő SATA HDD helyére (7+15=22 tűs)?


Egy hasonló eset, amelyre létezik megoldás:

SD-kártya csatlakoztatása laptopban lévő IDE(PATA) HDD helyére (44 tűs):

[link]

Vásároltam ilyen adaptert és installáltam rá Windowst. Nem rossz: Futó Windows egy SD kártyán! Utána kivettem és eltettem tartalékba. Lassú? Igen. Szükség esetén jól jöhet? Igen.


Azért lenne jó ugyanebből a célból pendrive-ot bekötni ugyanoda, mert gyorsabban futna rajta a Windows, mint az SD-kártyán. És ugyanezt megtenném az új laptopomban is, amiben már SATA csatlakozós HDD van (7+15=22 tűs).

2014. okt. 8. 11:27
 7/9 P.O.C. ***** válasza:

Erre a célra nettó hülyeség. Átszámítva egy ilyen adapter kb 6000 Ft, és akkor még ez csak egy adapter, memória kártya nélkül.

10 eFt alatt meg már lehet kapni, SATA -s és IDE -s SSD -t is, amit sebesség és tartósság szempontjából össze se lehet azzal hasonlítani. Nem csoda tehát hogy nem nagyon lehet kapni ilyet.

2014. okt. 8. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Manapság, amikor fillérekért lehet HDD-ket venni , ennek semmi jelentősége.

Ha attól félsz, hogy megáll a rendszer-t tartalmazó merevlemez, vegyél egy tartalék wincsit.

Vaterán párszáz forintért kapsz satásat.

2014. okt. 8. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Mac 57 válasza:
Nem buta kérdés. Hasonló problémával küzdök és még nem találtam rá megoldást. Van egy gyári APPLE 8 GB-os pendrive amin erdetileg OS X telepítő volt. Valaki letörölte és átformázta FAT-ra ezután 1 GB-os lett. Sehogy sem tudom visszaállítani az eredeti 8 GB-ot. Macintoshon nincs megoldás de Win-es gépen létezik egy HDD kapacitását visszaállító program de az nem látja az USB-s eszközöket csak IDE vagy SATA kábelen lévőket. Ha valaki tud megoldást azon kívül hogy vegyek új pendrive-ot 2000.- Ft-ért akkor azt megköszönném.
2014. nov. 19. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!