Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Pécsett hol lehet érdemes kis...

Pécsett hol lehet érdemes kis kapacitású (de min.20 GB), így olcsó, DE megbízható, hibamentes, nem selejtes,5 évet is kibíró LAPTOPBA való! SATA! BELSŐ! Merevlemezt vásárolni?

Figyelt kérdés

Jó lenne, ha 40.000 Ft-ból kijönne, és TÉNYLEG ne selejtes, egy év után megkattanó, átverős LAPTOP merevlemez lenne jó.

A méret tényleg nem lényeg, ha az olcsóság javára megy, 20 GB meg annyira nem lehet sok, a mai több száz GB-os merevlemezek kategóriájában.

De tényleg jó lenne, ha az eladó nem vágna át, és a termék kibírna 5 évet (egyetemre kell).

És a legfontosabb, hogy belső merevlemez legyen, SATA csatlakozással!


Ismer valaki ilyen boltot, konkrét netes katalógust, hirdetést, stb. ?



2013. jún. 9. 01:42
1 2 3
 1/24 Panda Péter ***** válasza:
Egyszerűbb ha pestről megrendeled és lehozatod postával. Harverapro.hu-n is nézz körül.
2013. jún. 9. 01:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:

[link]


Mondjuk ez. 16ezer pénz, 60 hónap garancia.

Kis kapacitásuakat már nem gyártanak, használtan winchestert venni meg eléggé oroszrulett, főleg, ha hosszú távon szeretnéd használni.

2013. jún. 9. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 A kérdező kommentje:

#2. válaszolónak:

Hát, a használt most tényleg nem az én kategóriám, MOST, mégha meg is becsülöm a használt dolgokat, most nem hiszem, hogy megengedhetném magamnak.


Viszont erről, amit linkeltél : " [link]

Honnét tudom kideríteni, hogy hol tudnám megvenni.


Sajna még nem rendeltem interneten, nem is tudom, honnét kell, bankkártya, számlaszám, stb. ilyenek sincsenek nekem hisz még csak pont most fejezem be a gimnáziumot, úgyhogy legjobb lenne, ha tudom, hogy melyik szaküzletbe kapható, oda lesétálok, kifizetem a 40.000-ből, odaadják (blokkal) és én meg hazaviszem.


És gondolom így postaköltség sincsen.

2013. jún. 9. 11:08
 4/24 Panda Péter ***** válasza:
OFF inkább csinálj magadnak egy bankszámlát, kelleni fog.
2013. jún. 9. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 A kérdező kommentje:

Már megvan, látom az elérhetőségeknél. Úgyhogy gyalog elérhető.

Viszont akkor ott már csak nem kell bankszámla! :/ Lényeg, hogy kéznél legyen a pénz, és az eladópultnál ki tudjam fizetni, nem?!

2013. jún. 9. 12:02
 6/24 anonim ***** válasza:
100%
De, jó úgy is. viszont egyetemre beiratkozásnál kelleni fog a bankszámla, uh megspórolod magadnak a melót, ha most csinálsz egyet. A Egyébként miért pont ilyen kis méretű vinyó kell? Valami őskövületbe lesz beépítve? A 320GB-s hitachi 12k-ért megszerezhető itt: [link] és ezekről csak jót hallottam.
2013. jún. 10. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
100%

Azt hogy mi mikor romlik el, soha, senki nem mondja el neked, a legmegbízhatóbb is leállhat holnap.

40k-ból milyen 20 gigáról beszélsz?

2013. jún. 10. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 A kérdező kommentje:

"A Egyébként miért pont ilyen kis méretű vinyó kell? Valami őskövületbe lesz beépítve?"


Egyrészt, szerintem a 320 GB közel sem annyira kicsi, főleg nem hogy őskövületre kéne gondolni. Már ha abba belegondolsz, hogy hány könyvtár férne el egy ilyen lemezen, vagy hogy mekkora lexikális tudás... háááát.... meglehetősen SOK.

Az, hogy manapság a mérce a megapixeles felbontású HD videók szintjén van - ami még nem feltétlen minőség, mert lehet akár egy Másnaposok szintű is, és akkor az csak 99% helypazarlás inkább -, az egy dolog, meg a formátumokban egyre inkább a mennyiségre mennek rá, nem pedig az optimalizált minőségre.


Ez a gép egyébként közel sem őskövület, kezdve a 4 magos hyper threading CPU-tól a 4 GB RAM-on át a minőségi képernyőig. Az persze gondolom kérdés lenne számotokra, hogy a merevlemez meg akkor hol......

Hát az egy igen hosszú történet, hogy az eredeti merevlemez miért lett kiszedve, abba ne menjünk bele. Az már megvolt egy éve is, a helyére pedig egy rossz laptopból kiszedett éppenhogy működő (pár hónapig) SATA lemezt tettem be ideiglenesen, hogyha NAGYON muszáj, tudjam használni.

Ellenben az a gép, amit helyette használtam eddig, viszonylag már tényleg régi laptop volt - még abból az időből, amikor még tettek floppyolvasót a laptopba is -, és már többször volt újítva, ahhoz egy 60 GB-os merevlemez van, de sose volt különösebb gondom a hellyel ott se. Pedig különösebben sose tömörítgettem, vagy spóroltam a hellyel, sőt, egy csomó úgymond "virtuális kacat" is volt szétdobálva rajta, de így is mindig volt elég hely az újabb dolgoknak - persze azt nem mondom, hogy időnként a tök felesleges dolgokat nem pucoltam ki róla.


Viszont most egyetemre már nem igazán praktikus és biztonságos, ha egy 6 kilós veretánt cipelek mindig órára, aminél azért már előfordul, hogy akad, vagy lefagy (értelemszerűen a teljesítménye nem a mai), és azért már gáz lenne, hogy van egy korszerű drága laptopom, és pont azt nem tudom használni, úgyhogy ezért is kéne bele BELSŐ merevlemez, hogy ne pendrive-okról kelljen buherált OP rendszereket futtatnom, amire programot se tudok feltenni, a szükséges driverekről nem is beszélve...

Viszont mivel az egy év alatt a 60 GB remekül megfelelt hobbyhoz is, itt meg csak tanuláshoz kell majd, ezért gondoltam, hogy nem kell sok száz giga. De persze ha 320 GB-os van, annak is nagyon örülök. :D


Egyébként meg köszönöm annak, aki írta, hogy hol érhető el 12 ezer Ft-ért, mert pont ezért emeltem ki a kérdést, hátha elérhető olcsóbban...


Az utolsónak pedig : persze, tudom, hogy 40.000 Ft-al többre is tudnám vinni, de egyrészt nem lenne rossz, hogyha még egy ATA-rack-ra is futná egy másik régebbi lemezem olvasásához, másrészt mivel csak ennyim van, és elég sokáig nem lesz több, igen alaposan meg kell fontolnom, hogy mire költöm. És minthogy értelemszerű lenne, hogy minél kisebb a kapacitása egy merevlemeznek, annál olcsóbb, és nekem elég a kis kapacitású is, ezért indultam ki ebből.

2013. jún. 10. 22:48
 9/24 anonim ***** válasza:
500-320 gigások egy árban vannak, kisebbet nem kapsz újat.
2013. jún. 11. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 A kérdező kommentje:

"500-320 gigások egy árban vannak"


Ez biztos??? Mert akkor értelemszerűen természetesen az 500 GB-ost fogom venni - feltéve ha találok itt Pécsett, DE akkor meg _mi értelme_ lenne nekik a 320 GB-os árulása, ha az 500 GB-os ugyanazon az áron van?! ??:O??


Ez olyan, mintha az egykilós kenyeret ugyanannyiért megvehetném, mint a félkilósat. Értelemszerűen nem a félkilósat fogom venni, hanem az egy kilósat, mert 2× azt éri meg.


Ez így elég furcsán hangzik, amit írtál. Vagy hogy értetted??

2013. jún. 11. 16:03
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!