Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Van USB Wifi jelADÓ?

Dájm kérdése:

Van USB Wifi jelADÓ?

Figyelt kérdés
Az asztali gépembe kábelen jön a net, de van még egy laptop is a lakásban. Egy olyan cuccot keresek amit bedugok a gépbe és wifit csinál a kábeles netből. (Routerem van, direkt egy ilyen kisebb megoldást keresek!)

2014. szept. 25. 13:27
 1/9 Tengor ***** válasza:
Néhány ezer Ft-ért lehet kapni USB-s wifi kártyát bármelyik számítástechnikával foglalkozó üzletben.
2014. szept. 25. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Szóval bármelyik USB wifi stick kétirányú?
2014. szept. 25. 13:32
 3/9 anonim ***** válasza:

Pár ezer forintért már Wifi routert is kapsz.


Egyébként sincs olyan, hogy Wifi jeladó, a Wifi képes eszközöknek adni és venni is kell a jelet, különben hogy folyna kommunikáció?

2014. szept. 25. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Tengor ***** válasza:
100%
Igen. Viszont ezek után érdemes feltenni a kérdést, hogy miért nem jó neked a router? Mit akarsz elérni?
2014. szept. 25. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
2 router van 1 hálózaton és szerintem ez túlterheli, ezért megy el a net sokszor a másik házban, ahol a fő router és a modem van, de utána jártam és be kellett állítgatni hogy az itteni router csak access point legyen ne router. remélem ezzel megoldódott...
2014. szept. 26. 19:53
 6/9 A kérdező kommentje:
hozzátenném hogy az egyes számú router valami régebbi no name, az itteni meg a legújabb tp-link, nem tudom ez mennyit számít
2014. szept. 26. 19:55
 7/9 A kérdező kommentje:
de a cél az volt hogy kikerüljem 2 router-es hálózatot
2014. szept. 26. 19:58
 8/9 Tengor ***** válasza:

Egyrészt igen: csak az egyik routert kell meghagyni router funkciójában, a másik AP-ként működjön.

Ugyanakkor ez a terhelést nem fogja megszüntetni (ahogy az USB-s ötleted sem szüntetné meg). Ha a régebbi router elöregedett azt le kell cserélni és annyi.

2014. szept. 26. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 P.O.C. ***** válasza:

Jól mondja Tegor kolléga, egy PC-be épített Wi-Fi adapterrel soft-AP módban, csak növelnéd a komplexitást. Nem oldódna vele meg a probléma.


Egy régi routerrel bármi lehet, kiszáradnak a kondik. Vagy egyszerűen a belvilága túl elavult ahhoz, hogy eleget tegyen a mai igényeknek, és instabillá válik.


Szerintem is akkor döntesz jól, ha elfelejted a régi routert, a TP-Link -etz beállítod fő routerenk. És veszel egy AP -t még mellé.

2014. szept. 27. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!