Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Hogyan telepítsem újra a...

Hogyan telepítsem újra a windows 7-et? (Részletek lent. )

Figyelt kérdés

Az a gondom hogy windows 7 home premium-ot szeretnék újratelepíteni és nem engedte a laptop boot-olni a telepítőlemezt aztán rájöttem hogyha elindítom azt a windows-t ami már rajta van akkor úgy el tudom indítani a telepítő file-t a lemezről. Ez eddig mind szép és jó csak hogy én formázni is szeretném a winchester-t ahoz meg újra kéne indítani a rendszert-t csakhogy nincs ilyen opció és ha újraindítom akkor meg megint nem tudom boot-olni a lemezt.

Hogyan lehetne ezt megoldani?



2014. szept. 26. 22:12
 1/8 anonim válasza:
biosban be kell álitani h cd-ről bootoljon..
2014. szept. 26. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Ha windows alól akarsz windows-t telepíteni, ott nincs tiszta telepítés, csak frissítés, szóval sehogy.

Inkább nézd meg, miért nem boot-ol a gép lemezről.

Jobb esetben csak a bios-ban kell beállítani a boot prioritást.

Rosszabb esetben rossz a telepítőlemez, és be kell szerezned egy másikat.

2014. szept. 26. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
F12-t nyomogasd újraindítás után, be fog jönni egy választási lehetőség, ott választod a cd-rom-ot. Így nem kell belépned a BIOS-ba sem.
2014. szept. 26. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
A lemez eredeti mivel eredetileg is erről lett telepítve. Azt pedig hogy hogyan kell boot-olni azt tudom mert már telepítettem erre a gépre egy debian-t viszont ezt a lemezt nem engedi boot-olni.
2014. szept. 26. 22:30
 5/8 anonim ***** válasza:

Ha bios-ban jó a beállítás, lehet, hogy sérült a lemez.

Ha van egy legalább 4gb-os üres pendrive-od, töltsd le a rufus-t, és csinálj boot-olható telepítő pendrive-ot, arról menni fog.

[link]

2014. szept. 26. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Ha jól tudom aki eredetileg telepítette az ubuntu alól telepítette tehát valószínüleg ő se tudta boot-olni.
2014. szept. 26. 22:50
 7/8 A kérdező kommentje:
köszi a segítséget mindenkinek. már rájöttem mi volt a baj: én voltam a hülye mert amikor kiválasztottam a cd-dvd boot-olását akkor kiírta angolul hogy nyomjak meg egy billentyűt (én meg hát nem tudok angolul) és mivel nem nyomtam meg ezért simán elindította a régi rendszert.
2014. szept. 27. 14:25
 8/8 pelledani válasza:
Töltsd le a windows 7-et és tedd rá usbre meny be a biosba is ott irja ki hogy usb és enter és megy a telepitő.
2015. aug. 4. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!