Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Létezik olyan kábel vagy...

Létezik olyan kábel vagy eszköz amivel az 5.1-es hangfalszettet tudom csatlakoztatni a sztereó bemenetre?

Figyelt kérdés
Persze sztereo-ban szóljon, csak menjen a mély és a többi hangszóró is. Létezik ilyen eszkösz? Köszönöm a segítséget!

2014. szept. 30. 08:57
 1/9 anonim ***** válasza:
Ha van erősítőd akkor igen rákötheted hogy sztereóban szóljon.
2014. szept. 30. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Ilyenre gondolsz?

[link]

[link]


Ez lenne rá a megoldás szerintem.

2014. szept. 30. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Második, nem ilyenre gondolok. Van egy számítógépes 5.1-es kis hangfalszettem, de a laptopomban nincs 5.1-es hangkártya, csak stereo. Erre lennék kíváncsi, hogy valahogyan rá tudom-e kötni az 5.1-et így a laptopra?
2014. szept. 30. 09:28
 4/9 P.O.C. ***** válasza:

Léteznek külső USB -s hangkártyák 5.1 -es analóg kimenettel, az egyszerűtől a profi szintig:

[link]

[link]


A jack elosztóval biztosan nem tudod elérni a natív 5.1 hatást. Csak ráküldi az összes hangszóróra ugyan azt a stereo jelet, ami nem biztos hogy szép hangzást fog eredményezni.

2014. szept. 30. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Igen én is így gondoltam, ahogy P.O.C mondta, hogy az elosztóval rákötöd és szólni fog az összes hangfal, de az nem az igazi 5.1 persze.


Ha így nem jó, akkor külső hangkártya.

2014. szept. 30. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Nincs a gépedben 5.1-es hangkártya? Kb. 10 évvel ezelőtt láttam olyan gépet, ami erre nem lett volna képes, azóta szinte minden alaplapra integrált hangkártya minimum erre alkalmas, de inkább már 7.1-re... :-) ...bár igaz a laptopok egy kicsit másak!


Ahogyan egyik előttem szóló is mondta, vegyél egy külső hangkártyát, pár ezer Ft-ért már lehet.


Azután pedig a sztereó hangokat szoftveresen keveri ki a rendszer az 5.1-es hangfalszettre, 3D sztereónak is nevezik...

2014. szept. 30. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 P.O.C. ***** válasza:

Igazából van a laptopokba is. Persze csak a komolyabbakba.

Azoknál ugyanis a stereo jack kimentet egy beállítással, digitális koax SP/DIF -re alakítható.

Persze ehhez az kell, hogy a hangfalszetten is legyen koax SP/DIF bementet. Mert ha csak analóg bemenetei vannak ez az opció nem játszik.

2014. szept. 30. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

nekem is laptopom van és még nem volt jó az 5.1-em távirányítója addig három ilyennel:


[link]


meg két ilyennel:


[link]


aztán megcsináltattam a távirányítóját és csak egy olyannal használom 2.1 módban mint az első linken lévő... 2.1 re van állítva de szól az összes hangszórója

2014. szept. 30. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Közönöm mindenkinek a segítséget!
2014. okt. 1. 09:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!