Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mért nem ad ki jelet egyik...

Z0lcsi kérdése:

Mért nem ad ki jelet egyik egyik videó kimenet sem? (többi lent)

Figyelt kérdés

Összeraktam egyik barátomnak egy elég komoly gépet elég komoly összegért, szépen összeszereltem. Bekapcsolom a gépet, minden tökéletesen működik, de a monitorra nem érkezik jel se a videokártyáról, se az alaplapi integráltról (még variálgattam a dvi/d-sub kimeneteket is). A monitor működik, mert laptopra kötve kipróbáltuk, de a gépre kötve csak annyit érzékel, hogy rá van-e dugva valamire, vagy nincs.

(A videokarinak nincs külön tápegységre szüksége, pci-e2.0 csatlakozós, ami pci-e x16-os foglalatba van dugva. De most ez mindegy is, mert az alaplai integrált videokártyáról sem érkezik jel)



2014. okt. 6. 12:46
 1/3 CspCsj ***** válasza:

Azt nem tudhatod, hogy minden tökéletesen működik - mert ekkor lenne kép is.


Integrált videvezérlő kikapcsol, ha külön videokártyát szerelsz be. Próbáld kivenni a videokártyát és úgy rádugni a monitort az integráltra.


CMOS törlés (alaplapi jumper-rel) volt?


Konnentorból kihúzni és bekapcsológombot sokáig nyomni (30mp) majd normálisan bekapcsolni? (sztatikus töltés is néha bezavarhat)


Alaplap támogatott processzor listáján rajta van a beszerelt processzor? (néha BIOS frissítés szükséges újabb processzorokhoz, ahhoz meg olyan processzort kell beletenni, amivel ad képet)


Másik memóriával is próbálnám, vagy ha több is van a gépben akkor egyesével, hátha valamelyikkel van gond. (memóriáknál láttam már olyat is, hogy alap feszültségen nem adott képet a gép, de másik memóriát beletéve picit csökkentve/emelve a memória feszültséget már adott képet az eredeti memóriákkal is)

2014. okt. 6. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

nem feltétlenül kapcsol ki az integrált ha beszerelsz egy másikat, sokszor manuálisan kell átállítani a biosban. Érdekesnek tűnik minden amit felsoroltál, de ezek egyikét sem érezném elengedhetetlennek egy vadonatúj gép összerakása után közvetlenül - holnap lehet mégis kipróbálgatom őket a barátomnál. Processzor nyilván olyan foglalatú (FM2) mint az alaplap, így nyilván passzol, ram csak egy van egyenlőre.

Köszönöm válaszodat!

2014. okt. 6. 21:13
 3/3 CspCsj ***** válasza:

Igaz, nem minden integrált videovezérlő kapcsol ki, de ez az általánosabb eset és kivéve a beletett videokártyát lehet hogy a hibaforrás is megszűnik, egy próbát mindenképpen megér.


Ha a foglalat megfelelő is, az alaplapok nem feltétlenül tudnak minden belevaló processzort fogadni - a chipset és a fogyasztás/hőleadás (TDP) is korlátozhat.

Valamint az alaplap gyártása után megjelent újabb processzorok BIOS frissítést igényelhetnek a működéshez, ehhez viszont olyan processzort kell az alaplapba tenni amivel a BIOS frissítés elvégezhető, vagyis BIOS frissítés nélkül is működnek. Ehhez ajánlottam az alaplap támogatottsági listáját, mivel azon szerepel, hogy az általad beszerelt processzort melyik BIOS verziótól támogatja, ha az a verzió a gyártás után került forgalomba akkor valószínűleg nincs "telepítve".


Bocs ha nem volt egyértelmű, de nem doktoráltam belőle.

2014. okt. 7. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!