Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Érdemes lenne venni egyet,...

Érdemes lenne venni egyet, egyáltalán megérné?

Figyelt kérdés

Üdv. Már régóta szeretnék magamnak egy SSD-t , kb 2 éve. 2 évvel ezelőtt eléggé borsos áruk volt még, de mostanában nézelődtem és azóta csökkentek elég szépen,tehát szeretnék venni egyet. Azonban nem tudom milyet, és egyáltalán megérné-e. Egy AsRock 960 GM-GS3FX alaplapra lenne rákötve, amin ugye SATA II van. Olvasgattam oldalakon hogy nem éri meg SATA II-re , de olyat is olvastam hogy megéri. Jelenleg egy Western Digital 7200rpm-es winchesteren van minden, ami 500 gb. Abból 100 a rendszeré, a többi meg tároló. Ha lenne egy SSD-m, akkor úgy csinálnám hogy az SSD-re raknám a rendszert, csak a rendszert és a programokat mint például Google Chrome, Winamp, Total Commander, Aida és hasonlók. Játszani ritkán szoktam, de szoktam tehát így azok a HDD-re mennének. Kérdéseim a következőek :


Megéri SATA II-re SSD-t venni?

Gyorsabb lenne, mint a mostani winchesteremmel?

Az SSD-t ugyanúgy kell bekötni, mint a winchestert?

Ha rákötöm a gépre az SSD-t, a biosban kell állítani valamit?

SSD használatához szükséges valamilyen szoftvert feltelepítenem?



A gépem:

-FSP HEXA 400W

-ASUS HD7770 1GB

-AMD FX-6100

-AsRock 960GM-GS3FX

-Western Digital WD5000AAKX 7200rpm 500GB.


Kérem csak olyan válaszoljon a kérdéseimre, aki ért hozzá és világosan el magyarázza nekem a dolgokat akár itt, akár privát üzenetben. Köszönöm szépen.


2014. okt. 6. 15:48
 1/4 A kérdező kommentje:

[link]



Erre gondoltam, Samsung 840 EVO.

2014. okt. 6. 15:57
 2/4 A kérdező kommentje:
Még egy kérdés : Aki rendelt már netről, esetleg innen ilyet, adnak hozzá kábelt vagy külön kell venni?
2014. okt. 6. 15:59
 3/4 anonim ***** válasza:

A linkelt oldalon a 9. hozzászólásból:

"Aki ilyet vesz, arra figyeljen, hogy csak az SSD-t + telepítő CD-t + használati utasítást kap hozzá (beépítő keret, sata kábel, csavar nincs hozzá!)."


Valószínűleg gyorsabb lenne SATA2-vel is. "Csak" a gyorsabb betöltésekben vennéd észre a javulást.

2014. okt. 6. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Na, legközelebb figyelmesebben elolvasok mindent. Kössz a választ.
2014. okt. 6. 16:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!