Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mi lehet a baja a wifi sticknek?

Mi lehet a baja a wifi sticknek?

Figyelt kérdés
Vettem egy USB-s wifi sticket mert ahol most lakom ott csak wifis net van nekem meg asztali gépem van. TP-Link TL-WN821N Ver. 4.2-es wifi stickről van szó és az a gondom, hogy a net állandóan szakadozik és konkrétan használhatatlan így. Win 7-es gépen használom most. Melegedni nem vettem észre hogy melegedne, használok mellette wifis billentyűzetet és eegeret is nem tudom hogy ez számít-e. Van valakinek bármi ötlete vagy tapasztalata hogy mi lehet a baja a cuccnak? Egyébként rajtam kívűl még ketten is használják a netet szintén wifin és náluk nincs gond szóval a routerrel nagy esélyel nincs gond.

#stick #wifi #WN821N
2014. okt. 6. 23:53
 1/3 anonim ***** válasza:

Kérd kölcsön kipróbálásra valakinek a wifijét (ha nem beépített), hogy azzal megy-e a te géped. De ha nekik laptopba vagy tabletbe, telefonba beépített a wifi, akkor is kipróbálhatják nálad, a te helyeden, hogy nekik ott jó-e a vétel.


Még lehet a hálózati beállításoknál is matatni, hogy mikor kapcsolódjon szét a wifi. Mind a géped beállításainál, mind pedig a wifi router beállításainál, bár ez utóbbinál gondolom nem nagyon lehetnek gondok, mert a többieknek működik. De az előbbinél sem valószínű, mert általában azért ez működni szokott.

Szóval valószínűleg nálad gyengébb a jel vagy gyengébb a sticked vagy csak valami miatt nem szereti a sticked a géped vagy a router.


Amúgy a billentyűzet, egér nem wifis abban a tekintetben, hogy nem csatlakozik a wifis hálózatra, hanem saját rádiós csatornán kommunikálnak.

2014. okt. 7. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Az a gond, hogy engem csak egy fal választ el a routertől őket meg 2-3 fal, meg ők laptopot használnak. Már két wifis adaptert is beszereztem mindkettővel szar. A jel meg maxos nálam vagy csak egy csík hiányzik az 5-ből.
2014. okt. 7. 00:49
 3/3 HUN_Sector ***** válasza:

No, itt azt hiszem tudom mi lesz a baj. Mégpedig a driver.


Nekem az alaplapi wifi játszotta ezt (amd alaplapon intel wifi csip... jópofa), félpercenként belassult és megszakadt, majd visszaállt, megint megszakadt. Nekem az intel fejlesztői csomagja segített, ez tele van windows 7-re javított wifi driverekkel: [link]

Most már csak 10 percenként van egy 1 mp-es lagg, de ezzel so-so, együtt tudok élni.


Próbáld ki te is, hátha megoldja.

2014. okt. 7. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!