Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Win 8.1 Pro 1080p lejátszás...

Osynho kérdése:

Win 8.1 Pro 1080p lejátszás probléma?

Figyelt kérdés

Üdv!


A gondom a következő. Pc-ről dvi-n monitor, hdmi-n erősítő, azon hdmi-n tv. (7850 vga, Denon 4306, Blaupunkt 50/211.)Mind a két megjelenítő full hd-s, a Windows fel is ismeri őket, a felbontás jó. Amint elindítok egy filmet, a tv-n 720-pre redukálódik a megjelenítés. A kép láthatóan életlenebb, a lejátszóprogram kezelőfelülete is bután nagy, életlen. A monitoron tökéletes. A hiba a Windows újratelepítése és újabb driverek, programok feltelepítése után lépett fel, azelőtt minden tökéletes volt.


Napok óta szívok vele, már minden beállítást variációt megpróbáltam. Másik lejátszóprogram, más beállítások driverben, player-ben, de semmi. Újrahúztam a Win-t, más Catalyst-et tettem fel, de hiába. A hiba fennáll azóta is. Kipróbáltam az erősítő nélkül is, a helyzet változatlan. Rákötöttem egy laptopot, amin ugyanezen az erősítő + tv-n hibátlan volt a lejátszás. Ezután a laptopot újrahúztam (ugyanazt a Win 8.1-et tettem fel, mint az asztali gépre). Na, innentől kezdve a laptop másodlagos kijelzőjén (TV) ugyanúgy elromlott a felbontás, mint az asztali PC-n. Tehát szerintem a Win nem jól érzékeli a másodlagos kijelzőt és valamiért csak 720p felbontásban enged videót lejátszani, holott az asztal felbontása 1920x1080.


Amennyiben volt türelmed ezt végigolvasni és esetleg van valami ötleted a gondom megoldására, azt nagyon hálásan fogadom! :)



2014. okt. 8. 19:35
 1/2 anonim ***** válasza:

Nem csak a két megjelenítő eltérő méretezési szintje okozza a nagyítást?

A vezérlőpult, megjelenés és személyes beállítások, képernyő menüpontban tudsz azonos méretezést beállítani.

2014. okt. 8. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Nem, a kép életlen, a fekete sáv arányaiban is nagyobb a kezelőfelület a tv-n, a monitorhoz képest. Ezen kívül a MadVR ki is írja, hogy target rectangle 1280x720. Eközben monitoron 1920x1080.
2014. okt. 8. 20:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!