Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Játék vagy böngészés közben...

Játék vagy böngészés közben kékhalál. Mi lehet a probléma?

Figyelt kérdés

Sajnos az a problémám, hogy a számítógép (nem az enyém, de én is használom), elég sokszor játék közben kékhalálozik. De amikor a böngészőben több lap is meg van nyitva, akkor is kékhalálozik vagy lefagy, amilyen kedve épp van. Én annyira nem értek a számítógéphez, de ha esetleg egy program lefuttatásával orvosolható lenne a probléma, azt még én is megtudom csinálni. Csak az a nagy kérdés, hogy mi lehet a probléma? Több dolgot is olvastam a neten, táp, túlmelegedés.. én arra gyanakszom, hogy valami kompatibilitási probléma lehet, mert amióta megvan a gép, azóta csinálja ezt. Adatok: DTK

Win 7

Intel(R) Core(TM) i3-3240 CPU @ 3.40GHz

Telepített memória(RAM): 2,00(1,90GB használható)

64 bites op rendszer

Alaplap neve: Gigabyte GA-H61M-DS2 v3.0



2014. okt. 11. 11:23
 1/4 anonim ***** válasza:

A videokártyát nem írtad. Amúgy meg, nekem is a táp jutott eszembe először, esetleg memória is lehet.


Sajnos a kékhalálos problémákat általában már nem lehet szoftveres úton megoldani.


Javaslom, hogy próbálj meg beszerezni egy kölcsöntápot, és próbáld ki vele a géped néhány napig. Ha működik, azzal volt a gond.


Ha nem, akkor valószínűleg memória / winyó / videokártya / alaplap fronton kell keresni a választ.


Én a memóriával és a videokártyával is eljátszanám ugyanezt a procedúrát, mint a táppal, és utána térnék rá a winyóra / alaplapra, ha ezek is hibátlannak bizonyulnának.

2014. okt. 11. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Most találtam ezt az oldalt, hasznos lehet:


[link]

2014. okt. 11. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

intel hd graphics 2500

Most eszembe jutott még egy hiba, amit még csinál a gép, bár ezt ritkábban produkálja: egyszer csak elmegy a hang. És csak egy újraindítás után működik megint. Átolvastam az oldalt amit linkeltél, a hűtéssel sztem nincs gond, letöltöttem az AIDA64 -et, és ott normál hőfokon belül mutatja az értékeket. Megpróbálok szerezni egy kölcsöntápot, bár nem lesz egyszerű. :/ Köszönöm a válaszodat!

2014. okt. 11. 14:10
 4/4 anonim ***** válasza:

Ha a hang is elmegy időnként, akkor lehet, hogy az alaplapi hangkártyával lesz a gond. (gondolom integrált Néhány modell tud érdekes dolgokat produkálni. :(

Próbáld meg letiltani a BIOS-ban, és nézd meg, hogyan működik a gép nélküle. Nyilván így hang nem lesz, így ha ez a megoldás válik be, egy idő után rendes hangkártyára, vagy új alaplapra szorulsz :(

2014. okt. 13. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!