Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Adott egy EKL AG V26898-B969-V...

Adott egy EKL AG V26898-B969-V2 processzor hűtő és egy Cooler Master Hyper 103 cpu hűtő, melyik a jobb?

Figyelt kérdés
Egy i5-2500K processzor tuningra melyik lehet a jobb? Később esélyes i7-re váltás, viszont egyik esetben sem a maximumra órajelre törekednék. Tisztában vagyok vele, hogy vannak jobb minőségű hűtők, de ha már van a birtokomban 1-1 ilyen és megfelelő lehet az egyik, akkor nem költenék újra. Fontos lenne a gyors válasz, előre is köszönöm!

2014. okt. 13. 21:11
 1/7 anonim ***** válasza:
Egyértelműen a Corsair.
2014. okt. 13. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ja bocs Cooler mAster csak már fáradt vagyok :)
2014. okt. 13. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
:D semmi baj. Köszönöm a gyors választ. Csak amiatt bizonytalanodtam el - bár lehet rossz helyen olvastam - hogy az EKL-re max 5400 rpm-et írtak, a cooler-re 2000-ret. Sajnos nem vagyok otthon a cpu hűtőkben így józan paraszt ésszel arra gondoltam, hogy ha az EKL gyorsabban pörög, akkor jobban is hűt, de ahogy említettem nem biztos, hogy hiteles adatokat találtam.
2014. okt. 13. 21:32
 4/7 BM-Striker ***** válasza:

Egyik se jó 2500k turánijára, oda egy 12cm-es kéne


Egyébként az emített EKL és CM hűtők nincsenek egy súlycsoportban, a 103 sokkal nagyobb, emiatt jobban hűt.


De komolyabb tuningra nem lesz jó viszonylag kis méretű borda és a kis teljesítményű ventilátor miatt.

2014. okt. 13. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 BM-Striker ***** válasza:

#3


Az EKL-en kicsi borda, emitt kell neki magas fordulatszám.


Egy 5400-on pörgő kis ventilátor szörnyen hangos, egy nagyobb méztetű kisebb fordulatszámú modell hatékonyabb és csendesebb asztali gépekbe.

2014. okt. 13. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm mégegyszer a részletes válaszokat! Ahogy említettem nem a maximális tuningra hajtok csak enyhére, és azt is akkor, amikor már szükségét érzem, egyenlőre szépen futtat mindent a gépem. Ami még érdekelne az a későbbi lehetséges i7-re váltás, ahol szintén nem maximum óraszám a cél, csak enyhe tuning. Ahogy olvastam a CM 138 mm magas lehet, ez talán beleférne az M-TECH VS04A-BK BLUE LED +18CM OLDAL VENTILLÁTOR-os házamba anélkül, hogy az oldalsó ventit buherálnom kellene? 19 cm széles a ház, ránézésre nem "veszik el" 4 centi.
2014. okt. 13. 21:51
 7/7 BM-Striker ***** válasza:

Nem lesz gond a Hyper 103-ma, a ventilátor kifelé türemkedik a ház oldalából.



Nem érdemes i7-tre váltani 2500k-ról egyébként.

2014. okt. 13. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!