Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Új gaming PC-t akarok venni,...

Garad kérdése:

Új gaming PC-t akarok venni, vélemény erről?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Kb 300k-m lenne rá, ezzel rukkoltam elő:


CPU: i5 4460

VGA: Asus Strix GTX970

Alaplap: Asrock Fatality H97 Performance

RAM: Kingston 8GB HyperX Plug n Play DDR3 1600MHz CL9 KIT

SSD : Samsung 840 EVO 120GB

HDD: WD Blue 1TB 7200RPM 64MB

CPU hűtő: Thermaltake Contac 16

Táp: FSP Raider 550W

Ház: Zalman Z11 Plus


Köszi a segítséget!



2014. okt. 13. 23:37
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Ez jó lesz, de a procihoz elég a gyári hűtő is.
2014. okt. 13. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Ezt adom, valami hasonlót vettem a héten. (a hűtő szerintem se fontos)
2014. okt. 13. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 BM-Striker ***** válasza:
Asrock Fatality H97 Performance helyett beleférne egy Z97-es lap is, és egy 250 Gb-os 840 Evo jobban megérné(gyorsabb, és tartósabb, mint a 120gb-os)
2014. okt. 14. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
0%

Fölösleges z97-es lap, ne beszélj hülyeséget !


A konfig teljesen jó !

2014. okt. 14. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Jónak jó,bár én Palit JetSteam GTX970-et vennék,alapból a legnagyobb órajeles GTX970...(lényegében alapból nagyobb órajelen megy mint pár gtx970 turbo-n!)
2014. okt. 14. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 HUN_Sector ***** válasza:

Ahogy én vettem ki a morzskból, Z-s lapot csak az vegyen, aki húzni is szeretné a gépét.

Kicsit túlzásnak érzem ár/érték arányban a 970-et, mivel egy jóval olcsóbb gtx (pl. 770( is ugyanakkora időre, közel ugyanakkora játékélményt biztosítana, ennél hosszabb időre meg felesleges tervezni, mert nem tudni, hogy mit hoz a jövő a számítástechnikában.

Ahogy írták, nem kell plusz hűtő, az intel procik nem generálnak nagy hőt.

A samsung ssd-je jó, emlékeim szerint 450/450-es, szóval a sebességére sem lehet panasz.

A táp kapacitása nem tudom elég e, de biztos megnézted már a kártya adatait, ott leírják az ajánlottat. Vélhetően kiszolgálja majd. A ramoknál tudsz pár ezret még spórolni, ha cl 10, vagy cl11-es időzítésűt veszel, mert nincs különbség teljesítményben a cl9-hez képest, de árban bizony jelentős.


Egyébkét ügyesen összeraktad, erős gép.

2014. okt. 14. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 BM-Striker ***** válasza:

Egy Z97-es lap egyrészt engedi, hogy a processzor 4 maggal legmagasabb turbo órajlen fusson, másrészt kierjeszteti a gép életciklusát akár több évvel is.



Lehte hogy most elég egy 4460 is de ki tudja mi lesz mondjuk 5 év múlva?


Alapvetően egy húzott i5-2500k most is erősebb mint akármilyen alapórajelen futó 4 magos i5.


Lehet hogy gép nem lesz húzva közeljövőben, de egyedül csak egy Z97-es lappal garantálható, az, hogy az alaplap cseréje nélkül processzor fejleszthető legyen.



A Broadwell fő előnye a csökkentett TDP lesz, de még ott sem látom, hogy túllépnék a 4ghz-es határt a gyári órajéekklel.



Emiatt ez egyetlen lényeges teljesítmény javulást a 4460-hoz képest egy szorzózármentes i5 vagy i7 jelenti.



Egy Z97-as lap a jövőbeli bővíthetőség miatt kell.


Az Asrock Fatality H97 Performance egytlen lényeges extrája jobb integrált hangkártya,a többi csak vagy csicsa, vagy teljesen fölösleges ez H97-eas lappra.

2014. okt. 14. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Így van,el kéne már felejteni ezt a "Z97-t csak az vegyen akinek K-s procija van"


Hát nem,FM2-be se veszünk A55-s alaplapot,csak mert szorzózáras APU-t veszünk bele.

Viszont arra figyelj kérdező,hogy olcsóbb Z97-es lapokon nincs optikai audio kimenet.


Mindezek ellenére én is azt vallom,hogy még egy i3 mellé is inkább egy olcsóbb Z97-es lap némi felárért,mint egy B85 például.


A külön hűtő meg nem felesleges,csak nem olyan létszükég,mint egy komolyabb TDP-vel bíró procinál.


Viszont amit kinéztél hűtőt,ne vedd meg,mert mivel a 92mm-es venti a maga 30dB-ével nem lesz jobb mint a gyári.


[link]


Helyette ezt,ezzel már néma lesz.


A GTX970 pedig még a 290X-nél is erősebb,tehát ne ajánljunk már helyette alig olcsóbb,de többet fogyasztó,és jóval gyengébb GTX770-t,ha van keret a 970-re.


Egyébként teljesen jó konfig,az előbbieket leszámítva.

2014. okt. 14. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! A tippeket megfontolva osszeallitottam es megrendeltem!
2014. okt. 14. 14:04
 10/11 anonim ***** válasza:
Majd írd le, milyen! :)
2014. okt. 14. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!