Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » A szervereket, hogyan kell...

A szervereket, hogyan kell használni?

Figyelt kérdés

Pontosan mit is nevezünk szervernek?

Egy számítógépet amire csatlakoznak egy másik számítógépről egy program segítségével,hogy adatokat cserélgessenek egymás közt?


Ha igen,akkor tudnátok ajánlani nekem egy magyar könyvet amiből megtanulhatnám,hogy hogyan lehetséges rendszerek közt kapcsolatokat teremteni. És szeretném azt is tudni,hogy milyen fajta kapcsolatok vannak,hogy tudjam melyiket mikor érdemes használni.


Volna még egy dolog.

Ezeken a számítógépeken amikre mások csatlakoznak szintén fut egy program ugye amit egy képernyőről tudnak kezelni,hogy pl figyelhessék az,hogy kit kéne bannolni(ez mit is jelent) vagy hogy betudjanak írni az egyik játékosnak 10 tallért mert vásárolt.A programok operációsrendszereken futnak ezért a szerverekre is telepítenek operációsrendszert?És milyet windowsot,linuxot?


Az olyan hasznos válaszokért amik nem csak egy linkből állnak zöld kezezek.


2014. okt. 14. 18:31
 1/10 anonim ***** válasza:

[link]

[link]

[link]

[link]


Úgy nagyjából. Amelyik szót nem ismered, arra ráguglizol. Ezekből ki tudsz indulni.

Sok sikert!

2014. okt. 14. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Csatlakozom az előttem szólóhoz. Ez több mint ami a kezdéshez elég.
2014. okt. 14. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Hát maga a Szerver-Kliens dolog sok minden lehet. Tisztázzuk az alap fogalmakat.


Szerver:

Ahogy a fentebb linken látod, egy fajta szolgáltató. Ez lehet a klienssel egy azon gépen ill. fizikailag más gépen.

Egy szerver teljesítménye nem mindig kell meghaladnia egy házi átlag PC-t. Feladatfüggő elsősorban. Természetesen egy webszervernek ki kell szolgálnia X embert, így annak erősebbnek kell lennie.


Teszem azt, egy NAS Szerver, amit én is használok itthon, számítási teljesítményben nagyon lemaradott. Csak egy 2magos 1,7Ghz-es processzor van benne, 1GB rammal. De ennek ellenében, rendelkezik 24Terabyte tárhellyel, aminek a felét használom, mivel RAID-ben van. (googben rákeresel, a RAID-re, ha nem tudod mi az)

Ennek az elsődleges feladata: Adattárolás


Kliens:

Minden olyan program, vagy eszköz ami a Szerver szolgáltatásait használja. Például a böngésződ is egy kliens, ami kommunikál http protokolon (80-as port) a webszerverrel.


Operációs Rendszer:

A szervereken 90%-ban Linux fut, és nem Windows. Természetesen vannak speciális szerverek, pl.: nagy vállalti szerverek, amiken speciális oprendszer megy. A Linux azért elterjedt szervereknél, mert: Ingyenes, így a cég is spórol. Továbbá nyílt forráskódú, így ha találnak egy hibát azt azonnal kijavítja a közösség. Nem rég volt nagy Bug mizéria. Linuxra előbb megjelent a javítás, mint a hírportálokon megjelent a hír.


Továbbá a Linux sokkalta biztonságosabb, mint bármely Windows. Persze a hackerek nem az operációs rendszer oldalról támadják ezeket, hanem az alkalmazás oldalról.

2014. okt. 14. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

#10 vagyok.


Akkor a fő kérdésed: "A szervereket, hogyan kell használni?"

Hát célorientáltan. Ha meg van, milyen "szolgáltatást" akarsz implementálni, akkor már azt is tudod mit szeretnél csinálni. Ez magával hozza, hogy "hogyan kell használni".

2014. okt. 14. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Nem 10-ik xD

#3 és #4 :D

2014. okt. 14. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Kösz a kielégítő választ,adtam zöldet.

Érdekelne,hogy te milyen szervert használnál és miképp valósítanád meg ezt az egészet.


Az alkalmazások natívan futtathatóak lennének a böngészőben és én azt szeretném,hogy ezek az alkalmazások tartsák a kapcsolatot a szerveremmel mert az alkalmazás ami natívan futna a böngészőben ennek egy részét pl további exe,dll fájlokat a szerver futtatná biztonsági okok miatt.


Ehhez fog kelleni nekem egy weboldal is mondjuk,hogy ez saját úgy csináltattam.Akkor ez a weboldal is egy szerveren fog rajta lenni és így éri el a többi ember?És hol lesz ez a szerver?Hogy van ez?

Lehet hogy nem is fog kelleni hogy külön szerveren indítsak el bizonyos dll,exe fájlokat amik a böngészőben natívan futó alkalmazások részei volnának mert mivel natívan fut az egész a böngészőben a felhasználónak ezért csak a ram-ba fognak adatok töltődni ugye.


Nemigazán tudom elmagyarázni.

2014. okt. 15. 01:34
 7/10 anonim ***** válasza:

1) Böngészőben te nem fogsz natív kódot futtatni. Natív kód, az más mint amire te gondolsz. (Nézz utána.)


2) Lehet, hogy sok helyen azt tanítják, hogy az exe futtatható állomány. Ez igaz is, de csak Windows alatt. Linux alatt távolról se. Linux nem ismeri a DLL és az EXE-ket, mert ezek a Windowsra lettek kitalálva. Ezért se futnak a Windowsra írt programok. Biztos hallottál olyanról, hogy "portolják" a programot.


Nagyjából értem mit szeretnél kérdezni.Legyen egy emberek halmaza, ezt jelöljük E-vel.

Legyen egy szerver szolgáltatások halmaza, ezt jelöljük S-el.


Azaz a kérdés, hogy S halmazban hogy valósul meg a szolgáltatás, ami kiszolgálja E-t. :D Ez megvalósítás függő, azaz Végtelen+1 megoldás létezik.

De az alap koncepció, hogy az E egy beállított "központra" kapcsolódik, ami átirányítja a megfelelő helyre.


De, hogy ezt megértsd, inkább Számítógépes Hálózat tudományágra tudásra van szükséged.


De konyhanyelven:

- A szerver nem földrajzi helyhez kötött.

- A szerver szolgáltatásainak se kötelező egy helyen futni.

- Az adatbázis is lehet teljesen máshol.

2014. okt. 15. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Első válaszoló elolvastam ami a linkeken van de nem értem még mindig.

Mi az a protokoll és a socket?És miért pont tcp linkeltél be?Csak ez a fajta létezik?Meg akarom tanulni de nem találok rá anyagot. Nekem olyan kell amit meg ért egy olyan is aki a hálózatokkal még soha nem foglalkozott.

2014. okt. 15. 18:27
 9/10 A kérdező kommentje:

A 24 órás könyvek közül van egy tcp,ip verzió.

De még annyit áruljatok el,hogy ez a protokoll magába foglalja az email ezést és még egy csomó mindent is a http -is?

2014. okt. 15. 18:43
 10/10 anonim ***** válasza:

Kötelezően Ajánlott szakmai irodalom:

[link]


Továbbá:

[link]


De egyéb illegális módon is hozzá lehet jutni. Ezek főiskolán/egyetemen 1-1 félévnyi anyag.


Túl sok mindent kell átlátni, érteni, hogy viszonylag egyszerű kérdést megérthetően ellehessen magyarázni. Körbeírhatjuk, de abból nem lehet rendesen megérteni, aki nem ért hozzá. Nem tudod te se összekapcsolni az egészet.


Elkezdjük magyarázni a téma átfogó kifejtését, de közben újabbnál újabb informatikai fogalmak jönnek be. Így arra kérdeznél rá, hogy az micsoda. Például lásd a "protokoll"-t. De ezen kívül számtalan fogalomra is szükség van.


Biztos ismersz olyat, hogy LAN. Ez nem maga a kábel, hanem Local Area Network, azaz Helyi hálózat. Semmi köze a LAN kábelnek.

A kábelt: UTP-nek hívják. "UTP kábel"

2014. okt. 15. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!