Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mi baja a gépemnek? Mi haldokl...

Mi baja a gépemnek? Mi haldoklik a gépemben?

Figyelt kérdés

Kb. 10 éves gépről van szó.

Úgy kezdődött pár napja hogy internetezés közben kifagyott az egész gép(mindig is szerettem sok lapot megnyitni egyszerre eddig nem volt vele baja). Másnap megint ez történt így szétszedtem kiporolni. Összeraktam benyomtam és bekapcsolódás közben kettőt csipogva ezt írta ki:

Intel(R) Celeron(R) CPU,2GHz

DEL:Setup F8:Boot Menu F12:Network boot

CMOS Settings Wrong

Press F1 tu run Setup

Press F2 to load default values and continue

Ismerősöm azt mondta rá hogy valószínűleg az elem merült le(neki pár hónapja volt ilyen problémája) végülis 10 éve ugyanaz van benne. Azt mondta nyomjak F2-t és cseréljek elemet. A jelszó beírásakor pár percig nem reagált a billentyűk lenyomására de végül aztán mégis elkezdte beírni a betűket. A gép bekapcsolódása után az órát be kellett állítani így én is azt hittem hogy csak elemcsere kell. Másnap(ma) furcsa kattogó és nyekergő hangok jönnek az alapgépből amik eddig nem voltak és olyan hibaüzeneteket ír ki mint ennél a kérdésnél a képeken: http://www.gyakorikerdesek.hu/szamitastechnika__hardverek__5..


Az is létező de már nem zavaró,megszokott(lassan 1 éve tartó) probléma hogy a jelszó beírása után vagy rendesen kiad mindent vagy csak a hátérképet adja ki és percekbe telik mire a tálca és az asztalon lévő dolgok is megjelennek de olyan is van hogy csak a tálca nem látszik de ez gondolom az ősrégi videókártyám miatt van.

Az is előfordul hogy gépelés/írás közben itt-ott kihagy 1-2 betűt vagy egyik-másik szó felét pedig lenyomtam a billentyűket.


A HDD haldoklik mint ahogy a linkelt kérdésnél írják vagy ez valami más?


2014. okt. 18. 13:19
 1/1 anonim ***** válasza:
Egy ilyen régi számítógépben, már minden haldokolhat, így hogy leírtad nem nagyon lehet rá pontos választ adni. Lehet, hogy fájdalmas, de lassan nyugdíjazni kéne az egész vasat...
2014. okt. 18. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!