Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Felismeri-e? ATX alaplap az 1...

Felismeri-e? ATX alaplap az 1 TB-s winchestert?

Figyelt kérdés
Van egy ATX alaplapom amin szeretnék használni egy 1Terrabyte-os winchestert. Az a lényeg, hogy felismeri-e és dolgozik-e vele. A csatlakozóm jó hozzá ezt már megpróbáltam csak nem merek addig vele itt szórakozni, nehogy baja legyen a winchesternek. Nagyon megköszönném ha még ma írnátok választ. :)

#winchester #felismeri-e
2014. okt. 23. 11:59
 1/9 A kérdező kommentje:

Alaplap: [link]


Winchester: [link]

2014. okt. 23. 12:02
 2/9 anonim ***** válasza:
Minden SATA HDD-t kezel.
2014. okt. 23. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Persze hogy felismeri, alaplapoknál csak CPU és memória kompatibilitási lista van, más alkatrészekre nincsen :)
2014. okt. 23. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 P.O.C. ***** válasza:
100%

1 TB -ig egy alaplapnak se kihívás. 2 TB fölött szokott gond lenni, de az esetek jó részében ott is van megoldás.


Ez a vinyó SATA3 -as, az alaplapodon meg SATA2 csatlakozó van. De ezzel sincs gond, mert felülről kompatibilis.

Ha mégis gáz lenne, jumperoással a WD SATA3 -as vinyók áthallhatók naív SATA2 módba. Utolsó ábra: [link]

2014. okt. 23. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddig válaszokat. A jelenlegi helyzet az, hogy aki megnézte az alaplap képét az láthatja, hogy 2 SATAII csatlakozó van rajta. Mindkét csatlakozó foglalt volt. Az egyiken a régi winchesterem van, amit továbbra is szeretnék használni. A másik csatlakozón pedig egy DVD meghajtó van amit lekötöttem és most a WD winchesteren van. A gond a következő. Windows 8 operációs rendszer van a gépemen. Elindítottam a gépet (rá van kötve az új WD vinyóra a táp és a SATA is) és a 'Számítógép'-nél nem írja a dolgokat, tehát, hogy új meghajtó lenne bekötve. Most azon gondolkozok, hogy vagy a BIOSba kell átállítani vagy majd gép újrarakásánál fogja felismerni. Megnéztem a gép eszközei között és a meghajtóknál írja is, viszont semmi adat nincs a meghajtóról, csak, hogy "Az eszköz megfelelően működik". Ha valakinek van elképzelése, hogy mi lehet a gond az kérem írja le (akár kifejtősen). Köszönöm előre is. :)
2014. okt. 23. 12:54
 6/9 anonim ***** válasza:
Hát nekem a 10 éves pentium4-es alaplapom lazán fölismerte az 1tb-s vinyót és tökéletesen működött is.
2014. okt. 23. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

a "Számítógép"- re kattint jobb egérgombbal

-válaszd a "kezelés"-t

-ezen belül a "lemezkezelés"-t

-ott a winyó? :)

2014. okt. 23. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 P.O.C. ***** válasza:
100%

Teljesen új szűz vinyón nincsenek partíciók se, ezért nem létszik a saját gépben, mivel partíció nélkül betűjelet sem rendel hozzá a Windows.

Neked kell particionálni, ezt megteheted a Windows lemezkezelővel, mint az előző is írja.

2014. okt. 23. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Igen, megvan. Sikeresen felismerte. Egyébként raktam erre az 1TB-s winchesterre is egy Windowst szóval telepítéskor mindenképp szét kellett osszam újra a partíciókat, tehát nem lett volna lényeges. Köszönöm a segítséget. :)
2014. okt. 25. 11:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!