Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Megbízható laptop 140 körül?

Delusion kérdése:

Megbízható laptop 140 körül?

Figyelt kérdés

Sziasztok,


Igyekszem rövidre fogni magam.


Mindig is szerettem a számítógépeket, de már egy ideje nincs lehetőségem követni a híreket, változásokat, szóval mondjuk ki, le vagyok maradva évekkel általában. Most viszont egy új laptopot kellene vásárolnom, legfeljebb 140-145 körül, ez objektív korlát, tehát "rakj még hozzá ötezret és akkor.." elv nem játszik.


Használat tekintetében semmi speciálisra nem kell gondolni, Office, SPSS, LaTeX, böngésző, film szokott menni nálam leginkább, ezen kívül más nem nagyon (mondjuk a böngészőt azt 5-10 tabbal kell elképzelni mindig).


Mondanám, hogy néha-néha játszogatnék, de az emberek ezt félreinterpretálják, és azt hiszik, hogy a legújabb játékokat akarom futtatni maxon, szóval ezt az információt most elhallgatnám.


Nem várom el senkitől sem, hogy kikaparja nekem a gesztenyét, pár jelöltem már van. Linkelnék a spreadsheetemből egy screent:


[link]


Nekem elsőre ezek tűntek életképesnek. A piros számok valamelyik nagyobb benchmark comparison oldalon elért helyezést jelentenek (kénytelen-kelletlen ilyenekre kell támaszkodnom). Mindegyik 8GB DDR3 @ 1600 MHz, a Toshibát leszámítva (ami 6). És akkor a kérdések:


a.) Nekem Toshibám van, lakótársamnak Asus volt, egyikre se volt igazán panasz. Mi a helyzet a Lenovoval, mennyire megbízható?


b.) Ez az SSHD ez értelmes dolog, vagy parasztvakítás?


c.) Ilyen feltételek mellett mennyire van értelme 4GB helyett 8GB memóriának? Win7-et használnék, ha ennek van relevanciája.


d.) Az az Intel proci biztosan annyira jó a többihez képest, mint ahogy azt a helyezése is mutatja?


e.) Esetleg játszik-e az, hogy egy árkategóriával lentebb megyek, és a HDD mellé SSD-t is kérek? Egyáltalán belefér, mondjuk az optikai meghajtó helyére? Vagy egy potenciálisan rossz(abb) CPU-GPU páros miatt kb. olyan, mintha semmit nem csináltam volna? Ha nagyon macerás, akkor inkább nem szenvednék vele, mert az asztali gépeket se feltétlen tudom egyedül összerakni.


Előre is köszönöm, alternatív opciókat is várok természetesen.


2014. okt. 24. 01:30
 1/5 BM-Striker ***** válasza:

A felsoroltak közül egyik se jó gép.


A. Olcsóbb= rosszabb minőségű/gyengébb/rosszabbul felszerelt drágább= jobb, mint minden más márka esetén.


B. Bizonyos estekben sokkal gyorsabb, mint egy HDD, máshol nem.


C. 4gb néha kevés tud lenn erőseb memóriaigényes lapszámozásoknál, de állatában elvagy annyival is, 8gb kb minden hátköznapi felhasználásra elég


D. Intel processzorok jobb teljesítmény/fogyasztás aránnyal rendelkeznek mint az AMD-k, emitt notebook-okban , ahol nagyon alacony TDP keretből kell kijönni, egyeduralkodóak.


E. SSD megéri notebook-ba tenni, mint későbbi bővítés.

Bizonyos modelleknél igen.

SSD miatt nem érdemes gyengébb gépet választani, mivel ezt utólag is bele lehet tenni.


Ez legjobb gép ennyiből

[link]


Ilyen kategóriába nem fér bele egy említésre méltó GPU, és ez a aránylag jó minőségű gép, jó processzorral és matt kijelzővel.


RAM és CPU bővíthető, DVD helyére lehet rakni egy második HDD/SSD-t.

2014. okt. 24. 02:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
SSD-t később érdemes venned a gépbe, a hdd helyére, mert a laptopvinyók általában csak 5400 rpm-el forognak.
2014. okt. 24. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

3 év gyári garancia!


[link]

2014. okt. 24. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 BM-Striker ***** válasza:
72%

#3


Gyenge benne a processzor és nem cserélhatő.


Nincs benne gigabit LAN, a billentyűzet nem igazán jó.


Csak egy memóriamodul van benne.



[link]

2014. okt. 24. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

# 4


"Gyenge benne a processzor és nem cserélhető."

Minek cserélni a procit, nem videószerkesztésre lesz használva.

"Mondanám, hogy néha-néha játszogatnék, de az emberek ezt félreinterpretálják, és azt hiszik, hogy a legújabb játékokat akarom futtatni maxon, szóval ezt az információt most elhallgatnám."



"Nincs benne gigabit LAN, a billentyűzet nem igazán jó."

Nekem ilyen van és tökéletes a billentyűzet, meg a gigabit LAN-t sem hiányolom.


"Csak egy memóriamodul van benne."

4gb jelenleg bőven elég, később bővíthető akár 8gb-re is.


Egy minőségi darab a kategóriájában, nem hiába 3 év garancia van rá!

2014. okt. 24. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!