Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Hogyan lehet bootolhatóvá...

Hogyan lehet bootolhatóvá tenni eSATA portra kötött külső HDD-t a következő esetben?

Figyelt kérdés

Van ezen a HDD-n egy futó "belső Win7", ami még akkor került rá, amikor bent volt a számítógépben ez a HDD. Ezt meghagyjuk tartaléknak.


Most eSATA porton van csatlakoztatva a HDD a számítógépre, és egy új partícióra (primary) installáltam egy "külső Win7"-et.


A számítógép elindításakor kiválasztjuk, hogy eSATA portról bootoljon, de ekkor a "belső Win7" akar elindulni (a külső HDD-n), és hibával leáll (nyilván). A "külső Win7"-et sajnos nem kínálja fel indításra, nincs boot menü. Hogyan lehetne elindítani?


Kizárólag akkor indul el a "külső Win7", ha a számítógépben lévő "másik belső HDD"-ről bootolok, aminek van Win7 boot menüje. Pedig az lenne a lényeg, hogy ne függjön ettől a "másik belső HDD"-től a külső, hanem függetlenül is indítható legyen (pl. ha kiveszem a "másik belső HDD-t", vagy meghibásodik, vagy törlöm róla az op.rendszert.).



2014. okt. 25. 13:10
 1/1 anonim válasza:
Huh, hát biztosat nem tudok mondani, mert ugyan olyan rendszereket 1x raktam fel, az meg is zavarta a bootmenüt. Valami olyat kéne csinálni, hogy a külsőre felrakni egy bootmenüt (pl valamelyik linuxét ha meg tudod oldani). Akkor talán jó lesz. Ennél többet sajna nem tudok mondani, mert mint mondtam, sose próbáltam.
2020. jún. 20. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!