Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » 5 rövidet sípol a gép és...

5 rövidet sípol a gép és nincs kép (fekete) mit tegyek?

Figyelt kérdés

Vettem egy új gépet összeraktam új alaplap van benne:

-Asrock 970Extreme3 R2.0

-Cpu: Amd fx 6300 (6 core)

-Ram: Kingston 8GB DDR3 1333MHz HyperX Fury Blue HX313C9F/8 memória

- Winyó: 1 Tb 7200 rp western digital

- Táp: Cooler master 500 w



2014. okt. 27. 21:33
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Processzor, vagy alaplap hiba!

Ha van másik alapod, akkor próbáld ki azzal, vagy az alapot, egy másik procival.

[link]

De lehet, hogy nem is hiba, hanem csak simán nem bírja az alaplap, az FX procit, ugyanis 20K alatt nincsenek olyan lapok, amik elbírják rendesen őket.

Ez a nagyon határesethez tartozik.

2014. okt. 27. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
videókártyát kihagytam: Asus GT740-2GD5 2gb gddr5
2014. okt. 27. 21:40
 3/11 A kérdező kommentje:
elbírja és rendesen támogatja a processzort..
2014. okt. 27. 21:41
 4/11 anonim ***** válasza:

Ott írja, 5 sípszó = Alaplap, vagy processzor hiba.

És nem értem, hogy hogy tehettél, egy FX 6300 mellé egy GT740-es kártyát.

A VGA, nem elég a CPU-hoz.

Ha a VGA 100%ra meg van hajtva, akkor a procid, nem 80 vagy 90%-ban van kihasználva, hanem max 20%ban. így csak megfőzöd a kártyát, és a proci meg nem csinál semmit se.

Ide MINIMUM egy R9 270 illene, illene?!, KELL!

2014. okt. 27. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

adjam el a kártyát és vegyek ujjat ? biztos vagy benne?

az oldal szerint ahonnan rendeltem működik.....

és ha új a processzor és az alaplap miért csipog ? vigyem szervizbe?

2014. okt. 27. 22:03
 6/11 A kérdező kommentje:

és ha megveszem az új kártyát akkor elindul ?

amúgy lehet hogy túl sok olyan gyári hőálló olajat tettem a procira vagy mi ?

2014. okt. 27. 22:11
 7/11 anonim ***** válasza:

Egy kicsi borsó szemnyit kell csak rányomni, utánna rányomni a bordát, és az első használat után az normálisan beáll a helyére.

Kártyát, cserélj ha játékra vetted a gépet, mert még a NFSMW is talán hogy menne vele.

Én a helyedben elvinném szervizbe és megkérném hogy nézzék meg az alaplapot, és a procit, mert mint írtad megy a gép, de 5-öt sípol, és nincs kép.

Amúgy ezt a jelzést a BIOS adja, csak az a baj, hogy nem tudják megcsinálni úgy hogy megkülönböztesse, hogy a prcoi vagy az alaplap a hibás.

2014. okt. 27. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
töröltem le az olajból de még mindíg semmi..... a szervízből meg sose fog megjönni :S pedig kénytelen leszek elvinni.... kártyát akkor veszek bele de a mostanit mennyiért adjam el? (vadonat új)
2014. okt. 28. 10:18
 9/11 A kérdező kommentje:
új fejlemény ha kiveszem a processzort akkor nem sípol, de a bioszt se tölti be......
2014. okt. 28. 10:39
 10/11 anonim ***** válasza:

Akkor szerintem meghalt a BIOS, vagy az alaplap.

Próbáld meg azt, hogy kiveszett az alaplapi elemet, vársz egy 10-20 percet és utánna vissza teszed.

Ha utánna se jo, akkor ha van meg rá gari, akkor játszott meg a garit, de előtte mindenképp vidd el egy szervizbe az alaplapot.

Azért ha van ismerősöd, akinek van AM3+-os alaplapi, és támogatja a te profitját, akkor beszélt meg vele, hogy nézzétek meg az o gépekben, hogy jegypénztár, ha megy, akkor alaplap probléma áll fenn mindenképp.

2014. okt. 28. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!