Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Integrált GPU a processzorban...

Integrált GPU a processzorban mennyire helytálló játékokhoz?

Figyelt kérdés

Processzor:

[link]


Integrált GPU: Intel HD 4600


A konfig nem tartalmaz videókártyát anyagi okokból, viszont ebben a prociban van integrált GPU, a kérdés az, hogy maximum milyen játékokkal tudok legalább 30 FPS-el játszani?



2014. okt. 28. 01:15
 1/8 anonim ***** válasza:
Régebbieket. Értsd: 2013-2012 előttiek.
2014. okt. 28. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
2014. okt. 28. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
70%

nagyon alacsony felbontáson nagyon alacsony részletességgel tudsz egy processzorba integrált kártyával játszani.


Valójában egy icipici processzorba ha még beleintegrálnak egy videovezérlőt az sosem fog olyan teljesítményt nyújtani mint egy dedikált videokártya. Már csak a méretkülönbségekből adódóan sem ... :DDD


[link]

2014. okt. 28. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Az a proci ott szerintem csak oda van photoshopolva, meg normális ember nem fogja így meg a procit, az elektrosztatikus kisülés veszélye végett.
2014. okt. 28. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Amúgy a videokártyán lévő GPU sem sokkal nagyobb (értsd: nem akkora a különbség, mint amekkorát ez a gagyi kép akar közölni). Szóval nem érdemes méretekkel dobálózni...

Ez kb. az a szint szerintem, mint amikor két videokártyát a VRAM mérete alapján hasonlítanak össze...


Hogy példa nélkül se maradjunk:

1. Nvidia GM107 (Maxwell) (GTX 750-ben és GTX 750 Ti-ben van)

[link]


148 mm^2 a lapka, ha négyzetnek vesszük, akkor ez kb. 12,16 mm széles/magas.


2. Intel i5-4460

[link]

37,5 mm széles/magas négyzet!


Szóval kb. ott tartunk, hogy a processzorban lévő IGP nagyobb, mint a videokártyán lévő GPU. Ugyanis a processzor nagyrészét már most is az IGP teszi ki (már amelyikben van természetesen). És a tervek szerint ez az arány tovább fog nőni (pl. Broadwell esetén az Intelnél).


Tehát nem a méret a lényeg...

2014. okt. 28. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Szóval szerinted eljutunk egyszer majd oda, hogy játékra nyugodt szívvel lehet ajánlani egy CPU-ba integrált vga-t?

Valamikor amikor rendszermemóriának DDR4 vagy majd DDR5 lesz az általános?

Tehát, egy darab eszköz 80-100W áramfelvétel mellett simán dolgozik egy komoly 4 magos proci és egy olyan CPU-ba integrált videokártya ami high-on viszi a legújabb játékokat FullHD-ban vagy 4K felbontással?

2014. okt. 28. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Nem, ne add a "számba" ezeket a szavakat. Én (is) dedikált videokártya-párti vagyok. De a kártyát és a processzort butaság összehasonlítani. GPU-t GPU-val érdemes (ha méreteket akarunk szemléltetni).


Én játszottam eleget integrált VGA-val (akkor még külön volt), és köszönöm, elég is volt egy életre. Én játékra mindenképp videokártyát választanék illetve ajánlanék.


Szóval csak a méretbeli különbség felvetésébe kötöttem bele, minden másban szerintem egyetértünk.

2014. okt. 28. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Emberek, hahó, egyszerűen csak arra voltam kíváncsi milyen hatékonysággal fog működni az integrált GPU.

Nyilván valóan fogok venni később egy korszerű videókártyát, pláne egy ilyen procihoz, de jelenleg nem tehetem meg és fél évig kb még az integrálton kell élősködjek.


Lényegében #2 hsz. nagyjából választ adott, bár szívesen fogadnék még személyes tapasztalatokat ez ügyben.

2014. okt. 28. 19:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!