Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Milyen processzort vegyek,...

Aurelius83 kérdése:

Milyen processzort vegyek, érdemes-e most cserélnem?

Figyelt kérdés

Jelenleg egy AMD Phenom II X4 965 Black Edition processzort használok egy ASUS M4A77TD alaplapban, egy HD7870OC 2GB vga-val és 600W-os Chieftec táppal.


Játékra használom a gépet, a legtöbb idei program fullHD-ban medium-on, esetleg pár dolgot high-ra állítva elfut még, de szeretnék 60-65 ezret upgrade-re költeni.


Több nincs. Új cpu-ra és lapra gondoltam.

(AsRock 970 Extreme3 R2.0 20.000 HUF

AMD FX-8350 8 core 4 Ghz 45.000 HUF)


Megéri-e most cserélnem, lesz-e látványos javulás, ha a vga még marad egyelőre?

Van-e jobb alternatíva ugyanilyen árban?

Esetleg intel?



2014. nov. 3. 11:24
1 2
 1/13 szabesz7 ***** válasza:
Asus m5a97 evo r2-t vegyel es fx 8320. Talan egy jobb cpu huto is belefer egy hyper 212 evo
2014. nov. 3. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Miért a gyengébb procit vegyem?


[link]

2014. nov. 3. 11:31
 3/13 anonim ***** válasza:
Mert annak kiváló az ár-èrtèk aránya, amit te akarsz annak meg nem. Plusz nincs is sok pènzed.
2014. nov. 3. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 BM-Striker ***** válasza:

Phenom II-t szorzózásmentes i5-rre éri meg cserélni.


Inkább vegyél rá egy jó hűtőt és húzd fel 4gz-re.

2014. nov. 3. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Akkor, ha csak ennyi, mi a baj, az általam említettel?

Az a proci gyorsabb, inkább spórolnék a lapon. Az alaplap ugyan olcsóbb 5000 Ft-al, mint amit írtál, de mivel rosszabb? Mit fogok észrevenni?

Az, hogy nem ASUS, engem nem érdekel, mert nem vagyok márkab-zi és semmivel nem nézem többe a másikat, ha a garancia idő például azonos. Ugyanaz a tömeggyártott tucat szemét mind... Volt már legalább 4 féle márkám, mindegyik hibátlan volt, így az nálam nem szempont.

Csak gyári órajelen használok mindig mindent. Akkor miért vennék külön hűtőt?

A hang miatt? Az sem szempont nálam, jól tűröm.

2014. nov. 3. 11:42
 6/13 A kérdező kommentje:

Mielőtt a csere felvetődött, kipróbáltam játékok alatt és benchmark progikkal, hogy mennyit gyorsul, amikor a gyári progijában felhúztam szoftveresen 3,7 Ghz-re a magokat.

Az kb 8 % és a gyakorlatban semmit nem hozott. :(

Ezért nem hiszek a 4 Ghz-re húzásban sem nagyon, hisz az is 15 % csak.

2014. nov. 3. 11:49
 7/13 anonim ***** válasza:

''Az a proci gyorsabb, inkább spórolnék a lapon. Az alaplap ugyan olcsóbb 5000 Ft-al, mint amit írtál, de mivel rosszabb? Mit fogok észrevenni? ''


Azt fogod észrevenni, hogy majd throttlingol a cpu, mert az alaplap nem tudja normálisan kiszolgálni.

FX-ek alá muszáj normális alaplapot venni, mert sok idegeskedéstől megóvjuk magunkat.

Sajnos ez ilyen.

Gigabyte 970A-UD3P lenne még jó neked, az kb 22 ezer, és lényegesen jobb, mint az általad kinézett 4+1-es Asrock. (Giga: 8+2)

Amúgy meg nem éri meg váltanod.

Neked valóban egy Haswell i5-re érné meg váltani, ha játékra használod a gépet. Jobb játékra az i5, és kész, ez ellen nem tudsz mit tenni. Nekem is FX-em van, de azért, mert nem csak játékra használom a gépet. Ha csak arra használnám, akkor biztos, hogy i5-öt vettem volna.

2014. nov. 3. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Az a gáz, hogy a szemétláda árazásuk miatt undorodtam meg az Inteltől és az Nvidiától. :(


Ha várok még egy hónapot, az ünnepek előtt ki tudok szorítani egy i5-4690-re valót, de ez az összehasonlítás szerint gyengébb, mint az FX-8350, mégis 13 ezer Ft-tal drágább. :(

Erre váltva lenne észrevehető változás, vagy inkább toljam jövőre a fejlesztést, hátha átrendeződik a piac valami új jövevény miatt?


[link]

2014. nov. 8. 10:32
 9/13 anonim ***** válasza:

ne benchmarkot nézz.

ott lenyomja az fx, azt az i5-öt.

Játékok alatt már más a helyzet.

Az i5 jóval erősebb szálanként, és ez meg is látszik játékok alatt.

Egyébként játékra elég egy ''kisebb'' i5 is, pl 4460.

Játékra az is tökéletes.

2014. nov. 8. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Ok. Elég nagy katyvasz ez a teljesítmény összehasonlítás akkor. Mármint, hogy a pontozás akkor nem a valós helyzetet takarja? :/

Idővel vga-t is cserélni akarok, mert ez már öregecske, csak egyelőre ezt tűztem ki elsőnek.

Tavasszal GTX780Ti-t szeretnék. Ahhoz is jó az olcsóbb i5, amit írtál? Kihajtja majd?

2014. nov. 8. 16:11
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!